Úvod / Leccos / Jak chovat učitele

Jak chovat učitele

3. 8. 2018 Leccos
Jak chovat ucitele

Chováte doma učitele? Máte ve své blízkosti učitele a začal se v posledních měsících chovat divně? Uvažujete, že byste si učitele pořídili? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, následující řádky jsou pro vás.

Můžeme tomu říkat prázdninový syndrom.  Prostě po deseti měsících vypětí najednou nastane dovolená (fakt ne prázdniny, ale normální placená dovolená) a všechno, co ti malí rozkošní učitelé drželi mimo, aby se nezbláznili, na ně dopadne. Nebojte, bude to v pořádku, jen se držte následujících rad.

Nemluví? Nechte ho, mluvil v kuse skoro celý rok, pokud jen sedí a čumí do zdi, nebo není s to dát dohromady větu, která by zněla česky, posaďte ho do kouta, dokud to nepřejde. Občas mu přineste něco dobrého a zařiďte, aby měl internet a knihy. Mají rádi internet a knihy.

Jeho nebo její spánkový cyklus se změnil na zimní spánek, ačkoliv je léto? Fajn, dejte domu týden, to přejde.

Našel si divného koníčka? (Nezahrnuje chození po příbytku s nabitou pistolí.) Ok, asi potřebuje dělat něco úplně jiného než celý rok.

Močí po zdech? Tak tady asi bude problém jinde, tohle únavou nebude. Taktéž pokud přišel domů večer s úsměvem a krvavou sekyrou se zbytky dětských vlasů. V tom případě máte dvě možnosti. Buď volejte policii nebo běžte pro lopatu. A pokud začal brát drogy, tak vám lže a má další zaměstnání, ze kterého ty drogy platí, takového učitele raději udejte jinde.

Každopádně neplánujte svým milým učitelů léto jen proto, že mají prázdniny. Nemají, mají normální, zaslouženou dovolenou. Celý rok jim někdo něco plánuje, nedělejte stejnou chybu i vy u svých domácích učitelů. Nechte je první týden nebo dva projít si tím existenciálním šokem a nechte je zvyknout si na klid. Vy si totiž dovolenou naplánovat nejspíš můžete, ale oni ne, tak se zkuste přizpůsobit. Alespoň na ten jeden týden.

Když už jste učitele pořídili, tak musíte totiž počítat s tím, že se budete muset trochu přizpůsobovat. Ale jsou vděční a někteří vám vydrží i celý život.

Sdílejte…

Štítky