Úvod / Leccos / Zima

Zima

31. 7. 2018 Leccos
madla

V Praze tropy. V MHD sauna za 24 korun na půl hodiny. Zahrádky restaurací praskají ve švech. Zmrzlináři čelí rozzuřeným davům připraveným k lynčování. Děti se brouzdají v kašnách a běhají za kropicím vozem.

Běžci zvyšují náš tep svými vypracovanými zpocenými těly. Dívky zkracují sukně a zvětšují dekolty. Psi leží ve stínu s vyplazeným jazykem. Úředníci a prodavači jsou ještě nerudnější a zpocenější než obvykle. Na koupalištích je víc lidí než vody. Hasiči pracují přesčas, přestože už nejspíš nezbylo skoro nic, co by ještě šlo zapálit. Pojďme si tedy vzít příklad z výpravy náčelníka Karla Němce a vyprávět si o zimě.

Představte si zasněženou krajinu, kouř, který vám jde od pusy, promrzlé prsty při stavění sněhuláka, jinovatku, rampouchy, Grónsko, jeho srdce, hokej, omrzliny třetího stupně, kapra s bramborovým salátem, medvědy, zejména ty lední, Island, vánoční stromeček, Němky, iglú, první odmítnutí, chumelenici, bruslení na zamrzlém rybníce, uhelné prázdniny, mrznoucí slzy, palčáky a kulicha s bambulí, Mikuláše, koledy, ranní škrábání zamrzlých aut, novoroční předsevzetí, polární noc, nachlazení, Mrazíka, lezavý chlad zalézající vám pod tričko, kozačky, meluzínu, Victorii Beckham, ústřední topení, Sibiř, obrázky Josefa Lady…

Tak co? Pomohlo to? Ani trošku? Tak si aspoň hoďte do drinku kostku ledu nebo zajděte na vychlazenou dvanáctku. Nebojte se, uteče to jako nic a je tu podzim a po něm zima. Škola, konec dovolených, Vánoce. Už máte nakoupené dárky?

Sdílejte…

Štítky