Úvod / On / Ženy nestárnou

Ženy nestárnou

8. 3. 2018 On
zeny nestarnou

I když většinou říkají něco jiného, já si myslím opak. Mám teď takové roztomilé období, kdy každé ženě hádám věk minimálně o deset let nižší, než kolik má najeto. Vždycky se na objekt zadívám a mozek začne špitat „dvacet, pětadvacet max“. Vůbec nemá soudnost, ten mozek.

Kamarád gynekolog tvrdí, že věk pozná i bez karty. Prý podle letokruhů. Gynekologický vtípek.

Přemýšlel jsem, proč se mi tahle věc děje. Tak za prvé, po čtyřicítce se dostanete do věku, kdy většina žen prošedších kolem je mladší než vy. Alespoň máte ten pocit. Kategorie mladší než já je u mužů nestrukturovaná, střílíte tedy bezpečně do středu terče.

Ženy jsou dnes opravdu hezké. Když je porovnám se svými kamarády. Ti jsou naopak šerední jak Ohava Sandy a s přibývajícím věkem pracují programově na tom, aby byl tento fakt zřejmý i ostatním mužům. A dokonce i jim samotným – každý den při čištění zubů. Vyjma těch, co si zuby nečistí, protože jejich plánem je mít v 45 hubu jak „ústa staré ženy“, jak by poznamenal Vinnetou. Typická kvadratura kruhu. Není překvapivé, že obklopen růžolícími a dušnými bloby máte rozhozený benchmark. No a ženy s tím nejspíše pracují. Nemám pro to důkazy, jen tušení, že jsou prohnané.

Druhá šance je odhalit stáří dle, jak já říkám, indexu chtění. Stáří muže odhadnete dle úrovně jeho smíření se s osudem. Čím více let, tím menší očekávání. Tady se nám věc komplikuje. Ženy se dle všeho nemění od kolébky do hrobu. Ženy chtějí. Chtějí stejně intenzivně ve 4 letech jako v 80. Jaký to rozdíl oproti mužům, kteří cca od 40 let chtějí už jen klid, od 70 umřít. Radiokarbonovou analýzu chtění tedy také nepoužijete.

Pak je tady mentální úroveň sledovaného subjektu. Jenže chlapi zrovna nejsou vzorem duševního rozmachu spojeného s věkem, Yoda je zelenej a není člověk, s tím je třeba se smířit. Hodně žen je prokazatelně chytřejších a ty které nejsou, to umí celkem přesvědčivě hrát. Jak kdyby byly samy o sobě přesvědčené. To samé se nedá říct o mužích, bohužel. Navíc i tady platí, že uzavřen v bublině dušných blobů přijdete o schopnost orientace v náročnějších diskuzích. Takže kdo jsem já, abych soudil. Usínám pravidelně v sedě a  ve 21:30 u televize a 3x týdně si ráno měřím tlak.

Nezbývá mi tedy nic jiného než ženám lichotit i nadále a připravovat se na čas, kdy budu všem říkat „děvenko“. Úplně jasně vidím svého dědu, který na mě při tlačení mraků shovívavě pomrkává.

Abych nezapomněl. Všechny ženy jsou mladé, vyjma těch, co jsou staré. Třeba taková Luba Skořepová byla stará, i když byla mladá. Kdo nevěří, ať běží na Hříšné lidi města pražského. Samozřejmě bába Tutovka, alias Jára Cimrman ležící spící. Karla Šlechtová, díky kombinaci inteligence a jména Karel, tedy Karla. A Marta Semelová, protože karma, vole.

Sdílejte…

Štítky