Úvod / Lifestyle / Zahrádkáři

Zahrádkáři

9. 8. 2018 Lifestyle
madla

Je léto. Sluníčko svítí. Příroda bují a v Praze opět začíná být trendy zahrádkářství. Mít svou zahrádkou, pečovat o ni, pravidelně ji navštěvovat, kontrolovat a sklízet její plody. Sedět, relaxovat a nechat odplout každodenní stres a shon.

Ano, odhalili jste mě. Mluvím jako obvykle o pivu. Posadit se před hospůdku, zapálit si cigárko, pokud jste ti, co to preferují, a smočit rty v krásně vychlazeném moku. Pozorovat cvrkot kolem, ale být v režimu „Standby and Don’t Give a Fuck.“ Být ve své osobní bublině. Jen vy, sluníčko, pohoda a vaše pivko. Nebo poznat nové přátele. Třeba si tak sami sedíte s knihou a pánové od vedlejšího stolu vás pozvou na hru v kostky nebo partičku mariáše.

Někdo by řekl: „Sedí tam tak sama, pije, kouká do mobilu nebo knihy. Alkoholik. Kdyby si šla radši zaběhat!“ Já se s vámi nebudu hádat. Jsem to, co jsem. Ale naštěstí nejsem sama. My Češi máme rádi pivo. Nebo víno a slivovici v případě Moraváků. Je to špatně? Měli bychom se za to stydět? Každý má něco. Američani ujíždějí na sladkém a tučném. Je jen otázkou času, co nás zabije dřív. Ale než nás to zabije, myslím, že je v pořádku, že každý má své neřesti.

A v létě mezi ně určitě patří vysedávání na zahrádkách. Aspoň v Praze je to oblíbená kratochvíle usedlíků. Máme většinu jednu oblíbenou. Jedno oblíbené místo, kam si chodíme dobít baterky. A tak jako zodpovědný pěstitel si hlídáme, jak naše zahrádka vypadá a prosperuje. Občas se na ní vyskytne nějaký škůdce. V případě hospodských zahrádek to není ani tak mandelinka, jako spíš turista. Ale když se vyskytují osamoceně a nezahltí celou opečovávanou plochu, dají se tolerovat.

Ať už jste fanoušky pěstování přírodních plodin nebo chmelového moku, základní pravidlo je stejné: Důležité je hlavně pravidelně zalévat.

Sdílejte…

Štítky