Úvod / Lifestyle / Ylvis jako Ylvisåker

Ylvis jako Ylvisåker

14. 10. 2018 Lifestyle
Ylvis

Jsem typický sluníčkář, nemám tedy výraznější předsudky vůči ničemu, hudbu nevyjímaje. Ne, že bych nějak náruživě poslouchal Jaroslava Hutku, ale v zásadě s chutí zabrousím do jakéhokoliv žánru. Těžko u mne ovšem hledat encyklopedické znalosti hudební historie, což mne místy přivádí do lehce trapných situací. Třeba když jsem onehdy na koncertu The Rolling Stones jako přídavek hlasitě dožadoval jejich nejslavnějšího kusu Moves Like Jagger.

Jsou nicméně kapely, v jejichž tvorbě se vyznám více než dobře, a to proto, že se váží k výrazným předělům mého života. Například Petra Janů, nestárnoucí pěnice spojená s pořadem Pozor zákruta, u kterého jsem doslova rozum bral. Pak přeshraniční Modern Talking a škola v přírodě, kde vyšlo poprvé najevo, že holkám rostou prsa. Dále samozřejmě Depeche Mode a temné období na přelomu sedmé a osmé třídy plus následujících 5 let.

No a třeba i můj poslední úlovek, kapela Ylvis. Vím vím, možná znáte jejich lehce haluzoidní hit The Fox, který na nějakou dobu opanoval i česká rádia. A právem. Tihle dva bratři z Norska, respektive jejich videoklipy na youtube mi zpříjemňovali půlroční pendlování mezi Prahou a Samarou. Dokonce i v těch pozdních nočních a časných ranních hodinách, kdy jedině létají letadla z takové pr…. myslím dálky.

Pokud jste vybaveni trochu slušnější angličtinou a smyslem pro humor, dozvíte se u těchto songů kvanta zajímavých věcí, a to ve velmi slušném hudebním a filmovém kabátě. Zde namátkou synopse několika pecek:

The Cabin

Esence chalupaření a podrobný soupis benefitů potřebných k nalákání roštěnky do vašeho orlího hnízda. Dozvíte se, co nabízí těch 60 čtverečních metrů s měděným nádobím a lyžemi na stěnách včetně toho, kde se všude dá čůrat (všude venku) a že kadit se dá jen ve speciální malé chatě. Hlavně dojdete klidu, protože vše co děláte na chatě vy, dělají tam i Norové a oni chaty pravděpodobně vynalezli.

Pressure

Všechno je jen o správném tlaku, který vyvinete, pak jde všechno. Uzavřít mír na Blízkém východě, dělat masáž srdce kojenci, zachránit rukojmí, nebo přinutit beznohého syna zaběhnout olympiádu.

Yoghurt

Oslava základního kamene jídelníčku každého člověka myslícího na své zdraví.

Work It

Díky téhle písničce vím, jakou si vybrat vířivou vanu a že vagína má Ph 4,5.

Intolerant

Žít s někým není vůbec jednoduché, po měsících naplněných láskou přichází problémy a člověk si prostě uvědomí a přizná, jak netolerantní je. Jsou hranice, které nelze překročit.

Old Friends

Kdo říká, že se v důchodu musíte nudit, tuplem když máte kamaráda. Pak můžete kvalitně trávit čas, který vám ještě zbývá. Třeba házet kameny v ponožce z nájezdu, mířit na děti, zastřelit koně nebo ukrást auto.

Nejspíš jsem zaryté hudební fandy moc neobohatil, ale snad jsem pobavil alespoň ten zbytek. Dny totiž bývají někdy tak pochmurné, a to nejen v Samaře, že se hodí každá porce inteligentní zábavy a ještě k tomu v hudebním balení.

Sdílejte…

Štítky