Úvod / Lifestyle / Vymaž hashtag, zahoď snickersku

Vymaž hashtag, zahoď snickersku

24. 5. 2018 Lifestyle, Ona
diseasezoe dieta

Pátek třináctýho jsem se přihlásila k tomu, že napíšu článek o dietě. Jasně, že to nebylo to nejlepší rozhodnutí, který zdravej dospělej člověk udělá, ale to by nebylo to nejhorší, kdybych do toho všeho aktivně nezkoušela bejt v anonymních alkoholicích. Ok nebudu to přehánět, stáhla jsem si appku a teď jenom chodim a všem řikám, že nepiju a že oni by taky neměli. Jsem teď pravděpodobně nejotravnější člověk na planetě. Takže nic novýho.

Řikám kámošovi, že píšu článek o dietě a že jsem třeba fakt nevěděla, že existuje i mezinárodní den proti. Ne proti mejm článkům, haha vtípek, pobavilo, proti dietám tvl ne asi… Tenhle kámoš ví všechno na světě. Je jako chodící moudrost, ale neumí psát články, tak vám jeho poselství předám já: Dieta je cílená strava, když chceš dosáhnout nějakýho cíle (zdraví, váhy, svalů…). Takže to nemusí znamenat, že nejíš. Mezinárodní den proti je v tom případě sračka.

Je. Stejná sračka jako hashtag #zanormalniholky. Ahoj, jsem tlustá, diety jsou nezdravý a mít akné je přirozený. Není to tim, že do sebe cpu hamburgery a každej večer vypiju flašku vína sama doma, protože… jsem sama, protože… jsem tlustá. To je přece bejt normální holka. Nestarat se o sebe, na všechno používat Niveu, nosit batiku a bejt tlustá. Haha ok to přehánim. Ale bejt tlustá… není bejt normální. A ne, tohle nepíše holka, co má 40 kg i s postelí. To píše holka, která za poslední rok kvůli nemožnosti se plně hejbat ztloustla 9 kg a z velikosti 36 musela přejít na 38. To píše holka, která si myslí, že bejt normální znamená starat se o sebe, mít zdravý tělo a líbit se sama sobě. A jako bonus i ostatním.

Je jasný, že jsme tlustý, máme akné, divně nám vyrost nehet u palce. A taky tyhle „vady“ bejvaly něco, co chceš schovat.  V tomhle světě už se přece ví, že dokonalost neexistuje. Jsme přecpaný emancipací, ale já osobně furt tak trochu tíhnu k tomu, aby chlap, s kterym jsem, bral víc než já, uměl se o mě postarat a já ho za to mohla respektovat a jít za nim. A chci pro něj bejt hezká. Vědět, že mě má rád i s šedinama, akné a křivym nosem. Ale proč dělat, že mě to nesere a nechci vypadat jak holka z plakátu? Chci. Jasně, že jo. A vim, že všechny „normální holky“ taky chtěj.

Znám holky, co jsou velký. Jsou velký a malý nikdy nebudou. Prostě to tak maj. Ale jsou krásný. A jsou krásný proto, že se staraj. Maj krásný vlasy, jsou ohebný a jejich těla jsou pevný. A zdravý. To je to jediný, co je podle mě správný. Chovat se ke svýmu tělu dobře.

Blbý je, že tyhle poučný řádky píše tlustá alkoholička s akné, která viděla krém naposled na Vánoce v dárkovým balíčku. Ale já taky neřikám, že jsem spokojená. A taky nepoužívám hashtag #zanormalniholky. Protože nejsem normální. Mý tělo brečí. A já se s tim pokusim něco udělat. Hned jak překonám tisíc výmluv a dopiju tu flašku.

Message: Vymaž hashtag, zahoď snickersku, navštiv svý lokální fitko nebo si di prostě jenom zaběhat, to víno si nařeď vodou a přestaň fňukat, že to nejde, když to nezkusíš. Díky!

Sdílejte…

Štítky