Úvod / Lifestyle / Tichá oslava

Tichá oslava

25. 5. 2018 Lifestyle
Geek Pride Day

Na konec května připadá spousta věcí například den mládí oslavující Josefa Tita, den africké svobody a třeba ručníkový den. Krom toho se slaví den založení slavné Lidové republiky U melasového dolu (Zeměplocha), ale především se slaví Geek Pride Day. Tenhle den slaví geekové, což jsou podle definice lidé plaší, tiší, prostě takoví ti divní lidé, kteří patří do záhadně populárního hnutí. Geek is new sexy. Ať už to znamená cokoliv a jak se k tomu stavíte jakkoliv. Geek to je hlavně o fantasii o lásce k příběhům o hravosti bez hranosti, o tom, že být tak trochu dětina není nikdy na škodu i když je to může být pěkně náročná záležitost.

Pokud rádi zkoušíte nové věci a třeba si i o sobě myslíte, že ani geek nejste, zkuste to letos oslavit. Moc k tomu nepotřebujete. Není to o pochodování.

Geek pride je přečíst si komiks, který jste četli už mockrát, ale vždycky vás u toho mrazí. Je to mít speciální poličku s figurkami z oblíbené hry nebo filmu.

Geek pride je zavřít dveře na zámek a propařit celou noc s vaší oblíbenou hrou a jít do práce s kruhy pod očima, ale spokojeným výrazem, že jste to někam dotáhli, že jste se nechali unést příběhem, až jste si ve tři ráno začali nadávat, kolik toho nestihnete a především, že to nestihnete dohrát.

Geek pride je sedět před narvanou knihovnou a jen tak se s uspokojením koukat na její obsah, trochu ji přerovnat a pohladit knížky po hřbetech. Geek pride je sedět na zemi a rovnat si svoje Magicy (jo, ty karty, co jste hráli už jako malí a pořád vás to drží) a nebo si postavit nový balíček.

Geek pride je uspořádat filmový maraton Harryho Pottera, Star Wars, Star Treku, Battlestar Galacticy, Pána prstenů a Hobita, sám nebo s kamarády a zastavovat film, diskutovat o rozdílnosti adaptací od knížek a když přijde vaše oblíbená scéna křičet jak Robert Záruba.

Geek pride je svěsit hlavu, když Dobby zase umře, říct si „a máš to, parchante“ když Obi-Wan rozsekne Anakina v epizodě III.

Geek pride je sedět hodinu se studenty a řešit reference na postavy o kterých ostatní nemají tušení v Avengers: Infinity wars. Je to velká heuréka, když vám dojde, že jedna loď v posledních Star Wars, co se objeví ani ne na pět minut v celém filmu se jmenuje StarFortess a je nápadně podobná B-17 Flying Fortress a jste pyšní na to, že jste na to přišli.

Geek pride je o vášni k fantazii, o fanouškovství, o životě v příbězích. Geek pride je něco, co můžete slavit sami za zvuků šustění stránek vaší nové knížky, kvůli které jste běželi domů a nechali za sebou všechno, celý svět, abyste se mohli ponořit do světa jiného, jen jako pozorovatel, čtenář, posluchač, divák.

Geek pride je jen jeden den, který ale oslavuje úžasný styl života, je to oslava fantazie, které se meze nekladou. A byť se slaví pouhopouhých deset let, dost možná zjistíte, že ho slavíte celý život, každý den, nebo jen občas, ale tak či tak, příšerně moc vás baví.

Sdílejte…

Štítky