Úvod / Cestování / Terminál 2

Terminál 2

13. 7. 2018 Cestování
Mrtva Nevesta Terminal

Rozhodnutí zpestřit si Erasmus výletem do Londýna se mi zdálo jako výborný nápad, moc šťastně to ale nezačalo. Když je v letadle cítit benzín, člověk nemusí být zrovna expert na leteckou dopravu, aby tušil, že je něco špatně. Stejně tak nemusí mít za sebou všech deset řad Leteckých katastrof, aby v takovou chvíli začal v hlavě formulovat závěť.

Naštěstí jsme se vrátili dřív, než jsem se stačila rozhodnout, komu odkážu knihovnu, a komu přikážu spálit všechny mé deníky. A tak jsem se místo na letišti v Londýně ocitla na letišti v Belfastu. Toho dne podruhé.

Letiště Belfast, 8:30
Plánovaný čas odletu: 11:30

Podle milé slečny na informacích bude po odstranění drobné technické závady možné pokračovat v letu. Za tři hodiny. Pánové ve žlutých reflexních vestách pochodující kolem letadla s izolační páskou se tváří důvěryhodně. Svěřuji tedy svůj život do jejich rukou, a vydávám se prozkoumat letiště. Snad mě to na chvíli zabaví.

Letiště Belfast, 8:37
Plánovaný čas odletu: 11:30

Letiště prozkoumáno. Když jsem ráno dobíhala letadlo, zdálo se větší.
Jako bezbranná žena zanechaná bez dozoru v obchodní zóně podléhám pudům, a vyrážím nakupovat.

Letiště Belfast, 8:50
Plánovaný čas odletu: 11:30

Salát v přepočtu za tři stovky? Ach, tyhle pasti na turisty. Ještě že si dělám svačinky.
A vůbec, podle těch cen to vypadá, jako bych si ke všemu, co tu prodávají, měla rovnou povinně přikoupit půlku boeingu. Mě ale nedostanou.

… A jejda! Knihkupectví!

Letiště Belfast, 9:30
Plánovaný čas odletu: 11:30

Když čas chce, umí se neuvěřitelně vléct. Ještě že mám ty nové knížky. A Angry Birds.

Letiště Belfast, 10:30
Plánovaný čas odletu: 17:30

Na té informační ceduli je něco jinak.
Můj let odlétá až v 17:30? Cože? Když jsem si jako malá holka představovala, že budu hrát ve filmu, myslela jsem tím Angelinu Jolie v Pan a paní Smithovi. Ne Toma Hankse v Terminálu. Frustrovaně otevírám svačinu.

Proč se to zrzavý dítě na protější lavičce tváří tak hladově?

Letiště Belfast, 15:30
Plánovaný čas odletu: 17:30

Kručí mi v břiše. Kdo by byl řekl, že tak malý dítě toho zvládne sníst tolik. Proč jsem se s ním vůbec dělila?
Ale co. Tři stovky za salát zase nejsou tolik, je v tom avokádo. Třeba je to bio avokádo. A ta bageta za tři sta padesát taky nevypadala marně.

Letiště Belfast, 16:00
Plánovaný čas odletu: 17:50

Odlet se vzdálil. Je mi to už nějak jedno. Mám přečtený celý internet až do roku 2012. V Angry Birds jsem se dostala na úroveň, která se SAKRA FAKT NEDÁ UDĚLAT, KDO TO PROGRAMUJE TAKHLE BLBĚ?

Letiště Belfast, 16:50
Plánovaný čas odletu: 17:50

Přirostla jsem k lavičce a stávám se součástí letiště. Lidé to vycítili, sedají si ke mně a chtějí si povídat. Už nejsem jako Tom Hanks v Terminálu, teď jsem Tom Hanks jako Forrest Gump.
Pán, který si ke mně právě přisedl, vypráví o své vnučce. Prý vypadá úplně jako já. Než se ho stihnu zeptat, jestli jeho vnučka vypadá jako hladová a nevyspalá součást lavičky, vytáčí její číslo. Prý si musíme popovídat. Vnučka je trochu zmatená, ale vlastně je to docela milý.
Přemýšlím, že by z toho byl dobrý Tweet, ale kvůli tomu pitomýmu neudělatelnýmu kolu v Angry Birds mám vybitý telefon. Fakt díky, herní vývojáři!

Letiště Belfast, 17:50
Plánovaný čas odletu: 18:30

Sedím na zemi před informační cedulí. Pán se sympatickou vnučkou už odletěl. Svět se asi pořád točí. Nevím. Má někdo alespoň sušenku?

Letiště Belfast, 18:20
Plánovaný čas odletu: 18:30

Neuvěřitelné se stává skutečností, otevírají bránu k letadlu. Je to jiný letadlo než ráno, ti pánové ve žlutých vestách asi neměli dost izolační pásky. Ale to nevadí, hlavně, že je! Vrací se mi vůle žít.

Taky si odnáším poučení. Musím si balit větší svačiny. Člověk totiž nikdy neví, kde narazí na zrzavý děti.

Sdílejte…

Štítky