Úvod / Ona / Superhrdinka na pě(s)t

Superhrdinka na pě(s)t

9. 4. 2018 Ona
Silena Superhrdinka

Je to pták?
Je to letadlo?
Ne.
Je to rudá, funící koule, která se, ověšená taškami ze třech různých obchodů, valí ulicí, kde čirou náhodou sídlí školka, co za 15 minut zavírá.

Koule dobíhá ke dveřím – zpomalený záběr na to, jak pětkrát za sebou zmrší vstupní kód – plazí se do schodů, u uklízečky v mezipatře žadoní, aby ji dorazila mopem, zoufale zvoní na třídu, pak ještě na tu správnou, aby jí učitelka mezi dveřmi řekla: „Jé, vy si jdete pro pyžamko? A jak mu vůbec je?“

Bože! Vždyť to dítě je už týden doma s nudlí!

Ne, tohle není novinka od Pixaru, ani reklama na Endiaron. Možná spíš začátek časosběru od Třeštíkové, nebo video, které budou ve smyčce pouštět v čekárně na psychiatrii.

Jsem to prostě já.

Matka, která kdyby měla být „pravá od Marvela“, měla by na sobě latexový obleček lascivně zaříznutý aspoň na třiceti procentech těla, ladnými pohyby ve stylu inspektora Clouseau by při uklízení rozšlápla dva angličáky, jednoho dinosaura a nakonec by porazila lampu před domem, která při dopadu odpálí jaderné hlavice.

Abyste rozuměli – jako spousta dalších se už nějaký ten rok snažím uštvat, abych ve společenském měřítku byla dobrou matkou. Protože právě to, jak moc nestíháte a jak o tom dokážete s naprostou samozřejmostí mluvit, z vás automaticky dělá kandidátku na Matku roku.

Na eMimino a Mimibazar ligu si ale netroufám, na to mám doma příliš málo Sava a na vysokou školu života by mě stejně nevzali.

Ale povím vám tajemství!

Nemusíte být pořád dokonalé, upravené, všechápající a všestíhající. Stejně jako teda zas nutně nemusíte hnít ve vlastních výčitkách a teplákách ze střední.

Pro vaše dítě je jednoduše dokonalá ta, která vydoluje auto z topení, rybičku ze záchodu a lízátko z obalu.

Která se umí smát, až z toho škytá, brečí u reklamy na kočičí žrádlo a tančí klidně uprostřed ulice.

Jste to vy.

Matka.

Miluje vás, i když je vám na nic, protože jste prošvihla v Lidlu Italský týden, tlačí vás boty, naši prohráli v hokeji a venku je tak hnusně, že by Charlieho Sheena pro crack nevyhnal.

Dokud mu do pusy necpete brokolici nebo zubní kartáček, jste jeho superhrdinka vy, věřte mi.

Takže se hoďte do klidu, dejte koupelně další šanci, aby se umyla sama a pojďte mi už konečně některá pomoct z toho latexu!

Sdílejte…

Štítky