Úvod / Leccos / Štěstí je… když se dějou věci

Štěstí je… když se dějou věci

1. 8. 2018 Leccos
Stesti je kdyz

Několik posledních měsíců jsem se načapala, jak posouvám nějaký věci na neurčito a snažim se je omlouvat tim, že nemám čas. 8 let odsouvám třeba operaci očí a 8 let si stěžuju, že nevidim. Už 6 let odsouvám instalaci poličky do kuchyně a už 6 let si stěžuju, že nemám poličku. Už od února odsouvám kadeřníka, protože přece nepotřebuju teď vyhazovat, když pudu na operaci, pak budu ležet doma, pak jedu na dovolenou, tam mi to vyšisuje… prostě posouvám. Všechno.

Teda… posouvala sem. Protože po tý operaci, která proběhla 19.6., jsem dostala nějakej prazvláštní druhej dech, kterej je prostě nesmyslnej. V práci už mám za tenhle rok hotovo a splněno (rok nám končí v srpnu), dneska jdu ke kadeřníkovi, příští týden jdu na předoperační prohlídku s očima a to, jak jsem nabrala za rok 9 kg, tak půlka už je pryč… prostě je tak nějak všechno dobře. Vlastně asi jako nejlíp, co kdy bylo. A usmívám se, vevnitř. A hodně. Protože jsem prostě šťastná.

Teď, dneska, ve chvíli, kdy to píšu, tu byl můj kamarád Mirek, díky kterýmu jsem vlastně tak nějak začla tetovat, protože mi ukázal, že nakreslit něco neni tak těžký, jak si myslim. A Mirek mi dneska nakreslil do koupelny tak příšerně boží dílo, že mám chuť si vzít spacák a žít si tam. Taky jsem 11 let odkládala vzít si svojí autie sestru na víkend. A tenhle víkend jsem jí poprvý měla. A sestra byla kouzelná.

A já se prostě jenom bála. Bála sem se dělat věci, který dělat chci, protože takhle je to ok a třeba by to dopadlo blbě. A teď? Teď šílim štěstím, protože když se chce, tak to prostě de. A já už teď mám v hlavě tolik plánů, že mi praská. Mám pocit, že žiju a nepřežívám a sem jak Duškovy 4 dohody, prostě namotivovaná od hlavy k patě. Chci všechno, ale už to nechci, jako dřív, hned. Chci to vidět před sebou, těšit se na to, makat na tom a užívat si to, když to dodělám.

Dopřej si to štěstí taky, přestaň věci posouvat a prostě je začni dělat. Protože ukončenej cyklus je nejlepší pocit na světě. A to proto, že když zavřeš jedny dveře… no tak všichni víme… můžeš otevřít jiný.

Sdílejte…

Štítky