Úvod / Ona / Stay Bydlenka

Stay Bydlenka

26. 5. 2018 Ona
Stay Bydlenka

Bydlenka je žena, která zvelebuje rodinné sídlo. Tak praví moudrý „slovník“ internetových výrazů. Tenhle výraz ale ani zdaleka neobsáhne to, co všechno děláme! Skutečná bydlenka nejen že zavařuje marmelády, ale zavařuje je samozřejmě s přírodními pektiny, protože Gelfix je chemické zlo. Správná bydlenka má v kapse vždycky alespoň malý sáček Kácečka (Kyselina Citronová), kterou může pomoct jiné bydlence při nouzovém zahušťování marmelády nebo při úklidu.

Děláme taky sirupy, s čímž souvisí neustálá potřeba prázdných lahví. Pokud vidíme u kamarádů hezké lahve s vínem, kterým půjde sloupnout etiketa, víno jim vypijeme a láhev ukradneme. Nebojíme se ani brát si lahve od kontejnerů, a kdyby bylo nejhůř, zajdeme na sklářský kurz, abychom si vyrobili lahve vlastní, protože přece nebudeme kupovat prefabrikované věci, které neprošly upcyclingem.

Nepoužíváme chemické čističe, ale koupelnu drhneme směsí z octa a citronu, případně jedlé sody pomocí bambusového hadříku. Je nám jedno, že to trvá pět hodin, ale jsme šetrné k přírodě. Pereme v mýdlových ořeších, nebo v pracím slizu. Pokud máme v blízkosti jez, chodíme prát s valchou na něj. Vlasy si myjeme odvarem z kopřiv, kartáčky na zuby používáme bambusové a kosmetiku si vyrábíme vlastní, v nejhorším případě ji nakupujeme u Havlíka.

Taky hodně pečeme koláče. Při pečení používáme zásadně celozrnnou špaldovou, pohankovou, nebo žitnou mouku. Vajíčka používáme vlastní. Ať už to znamená cokoliv. A nohy máme maximálně velikosti 37, aby se nám dobře šlapalo domácí zelí. Máme zahrady, záhonky, nebo alespoň truhlíky a malý kompost zvládneme provozovat i v 1+kk. Byty a domy zaplavujeme květinovými výzdobami, pleteninami a jinými výrobky, které hosté považují za výrobky od malých dětí z chráněných dílen.

Stay Bydlenka

Jsem prý bydlenka a mám pár kamarádek, co jimi jsou prý taky. Upřímně, žádná z nás by se tak dobrovolně neoznačila, ale dávat věcem a lidem nálepky prostě pomáhá s orientací v situaci. Nerada bych vám kazila iluze o těch křehkých vílách, co sbírají kontryhel za úplňku, aby si s něj uvařily posilující čaj, a sílu čerpají z energie stromů, ale bydlenky taky dost pijou. A když si dáme pár lahví vína, pravda vyjde na povrch.

Shodneme se na tom, že ten bioeko pektin od Grešíka… je strašná píčovina. Marmelády jsou z toho hnusný a začneme se hromadně klanět před sochou z Gelfixu, s láskou mluvíme o té hnusné chemii v něm a uzavíráme pakt, že letos všechny hodíme Grešíka do záchodu a do marmelád budeme zase míchat Gelfix. Přiznáme se, že koupelnu rozhodně nedrhneme bio bambusovým hadříkem a octem, ale normálně to prolijeme savem a když má náhodou přijet tchýně, tak to tam provoníme kyselýma okurkama a WC sprejem s vůní citrónů. Ale uznáváme, že bylinkový čaj proti menstruačním bolestem je skvělá věc. Výborně se jím zapíjejí auliny, algifeny a jiné věci, co fungují.

Jíme bílý pečivo z obchoďáku i smažený sýry a sliz máme tak možná pro děti na hraní. Těm slabším povahám se pak prý ve spánku zjevuje Linda Rybová. Sedí na splavu a jen tak smutně kouká a tichým hláskem říká něco o lásce k přírodě. Ale Linda se na nás nemusí zlobit, my máme přírodu vážně hrozně rády. Dala nám totiž víno a čokoládu!

Ve jménu koláče, Kácéčka a Lindy Rybové, (vodní) kÁmen!

Sdílejte…

Štítky