Úvod / Leccos / Slunce v duši

Slunce v duši

22. 12. 2018 Leccos
madla

Je zajímavé, jak moc lidskou náladu ovlivňuje počasí. Probudím se do zamračeného dne a je mi na nic. Vyjdu ven, kde se rozsvítí sluníčko a začnu se usmívat. Je jedno, jestli je třeba deset stupňů pod nulou.

Poslouchala jsem v rozhlase rozhovor o vitamínu D. Nevím, jak to máte vy, ale já jsem na něm nejspíš závislá. Možná je to tím, že jsem pracovala patnáct let v budově bez oken, možná to tak mám od mala. V dětství jsem každou volnou chvilku trávila venku, pod otevřeným nebem. A mám to tak doteď. Nejsem typ, co miluje grilování na pláži u vody. Pokud se tedy nebavíme o grilování jídla. Ale čím víc moje kůže chytá tmavší barvu, tím víc se mi dělají vrásky od úsměvu. A to jsou bezva vrásky.

Nedávno jsem uběhla daleko delší vzdálenost než obvykle a přišlo mi, že můžu pokračovat pořád dál. Nechápala jsem, kde se to ve mně najednou vzalo, až mi došlo, že ten den svítilo krásně sluníčko. U sportu se mluví o uvolňování endorfinu, zajímalo by mě, jestli krásné počasí nemá stejný efekt. Vždyť vezměte si, které národy nejčastěji propadají alkoholu a depresím…

I u jídla poznáte, tu specifickou, výbornou chuť slunce. Kam se hrabou rajčata ze skleníku proti domácím rajčátkům, která vypěstovala maminka na zahradě. Dobré víno zraje na slunci. Je pravda, že i to špatné, ale to pak jistě někdo zkazí v temném sklípku temnou magií.

Nejvíc zbožňuju pozdní jaro, kdy svět ještě není úplně vyschlý, všude jasné barvy, vzduch voní po dešti a na obloze slunce, které zatím jen hladí na kůži a nepálí. Vzbudit se tím, že vás slunce šimrá po tváři je jeden z nejkrásnějších způsobů probuzení a je to takřka stoprocentně probuzení z dobrou náladou.

Blíží se Štědrý den a všichni doufají ve sníh. Já si přeju, aby byla obloha bez mráčku. Více krásných dnů do našich životů. Více úsměvů, dobré nálady, optimismu a štěstí, které je s tím vším spojené. Přeju vám mnoho dní plných slunce. Ideálně i v duši.

Sdílejte…

Štítky