Úvod / Lifestyle / Rýmička

Rýmička

28. 1. 2018 Lifestyle
Madla rymicka

Většina z nás už úspěšně přezula na zimní pneumatiky. Za okny je bílo, občas i v Praze, když budeme v definici bílé barvy poněkud tolerantnější. Před hospodami se objevuje čím dál méně čím dál více zmrzlých kuřáků. V MHD se k sobě tiskneme spařeni rozpáleným topným systémem. Silničáře, stejně jako každý rok, zima překvapila. My však chceme, abyste byli informovaní a připravení do boje, takže je nejvyšší čas si konečně posvítit na děsivou a mnohdy téměř smrtelnou nemoc jménem dospělácká rýmička.

Prosím, nezaměňovat s rýmou dětskou, která je prakticky neškodná a stačí jen občas utřít nudli u nosu. Stejně tak, jako se v dospělém věku dá zemřít na neštovice, se s přibývajícími léty zvyšuje nebezpečnost tohoto neduhu. 

Sedm apokalyptických znamení této nemoci:

1. Kýchání

Ideálně při řízení automobilu, telefonování s důležitým klientem nebo uprostřed koncertu vážné hudby.

2. Zimnice

I ve třicetistupňovém horku, deseti dekách a po požití jakéhokoli množství panáků a čaje na zahřátí.

3. Nechutenství

Nemáte na nic chuť a všechno chutná (nebo spíš nechutná) jako po noci strávené v alkoholovém opojení.

4. Únava

No dobrá, možná byste byli unavení i normálně, ale radši to nevylučuju.

5. Horečka

A když píšu horečka, tak samozřejmě myslím těch zlověstných 37,1 stupňů, při kterých dospělý jedinec ztrácí kontrolu nad svým tělem, myšlenkovými pochody a v některých případech i močovým měchýřem.

6. Kašel

U kuřácké části populace těžko odlišitelný od běžného kašle tuberáckého.

7. Rýma

Poslední a nejděsivější ze všech příznaků. Mozek se vám promění v hroudu hlenu a teče ven nosem, ústy a snad i všemi ostatními otvory. Váš byt se stane pohřebištěm použitých papírových kapesníčků. Oči zesklovatí a váš pohled je pohledem zombie. Lidé si od vás radši drží odstup a bojí se vám podat ruku.

Madla rymicka

Staré moudro praví, že rýmička se dá vyléčit za týden, zato neléčená vás otravuje sedm dnů. Jak ale na to?

Možná zvažujete návštěvu lékaře. Nedělejte to! I poměrně zdravý člověk se po několika hodinách v čekárně promění v na smrt nemocnou trosku, která na nejbližší kousek papíru v rychlosti píše poslední vůli. Slabší kusy odpadnou, než se probojují tou spoustou důchodců, co se shlukují v každé čekárně praktického lékaře. Ti, co mají dost síly vydržet, inspirováni ostatními nemocnými, kteří tu s nimi sedí, začnou na internetu vyhledávat možné nemoci, a tak místo rýmičky vstupují k doktorovi s podezřením na rakovinu, tuberkulózu, či zánět mozkových blan.

Je spousta osvědčených receptů. Namáčení předloktí v horké vodě, vypocení v posteli, čaj, zázvor s medem a citrónem… Vyzkoušejte klidně všechny, ale doporučuju je kombinovat s nějakým kvalitním alkoholem. Z rýmičky vás to sice nevyléčí, ale po několika zdravotních dávkách vám to začne být jedno. K zimě prostě rýma patří. Co bychom to byli za člověka, kdybychom si nemohli alespoň jednou za uherák postěžovat, politovat se a užít si trochu masochistického trpění. Budiž nám motivací tento slavný citát, pronesený jistě nikým menším než Panwerichem osobně:

„Smrkám, tedy jsem!“

Sdílejte…