Úvod / Leccos / Proč je škola „ze zákona“ ateistická instituce?

Proč je škola „ze zákona“ ateistická instituce?

2. 3. 2018 Leccos
proc je skola ateisticka

Snadná odpověď. Jen si to představte! Jednou takhle přijde Bůh do školy a vlastně nepřijde. Nedostane se tam. Tak si zazvoní a uvede své jméno a účel návštěvy. A pak už záleží, jak se vyspí sekretářka, jestli ano, nebo jestli ne. Když se vyspí dobře, tak Bůh vejde do školy. Glória. U schodů čeká školník.

„Kde máš přezuvky?“
„Však nevidíš mé sandály, můj synu?“
„To jsou venkovní sandály, buď přezuvky, nebo sundat, nebo návleky!“

No co byste si zvolili? Jasně, že na boso. Tak náš Bůh šlape dál. Glória! Jenže pak potká uklízečku.

„Co ty nohy? Si tu šlapete jen tak, kdo to má po vás pořád ten bordel uklízet! Prosím vás běžte! Fakt běžte! A nerozčilujte mě!“

Zmatený Bůh odchází dál, hledá, třeba ředitelnu, proč by ne? Ta je třeba v druhém patře, jako nepřístupné orlí hnízdo, ze kterého shlíží moc a vůle. Na schodech se v mlhavém oparu dobra snáší výchovná poradkyně.

„Kde máte přezuvky, nebo boty, to přece nemůžete chodit na boso, chodby jsou studené, nastydnete.“ Než se vůbec Bůh vzmůže na odpověď: „A kdo vlastně jste, nejste nějaký úchylák, hahaha. To víte, já se tu musím ptát.“ A bez čekání na odpověď se snáší dál na svém blahosklonném obláčku do kabinetu na cigárko a čaj po dobře vykonané práci.

proc je skola ateisticka

Bůh chudák se potácí, zrovna zvoní na přestávku. Vyvalí se studenti a profrčí kolem, utíkají ke dveřím, ale rozhodně neopustí školní pozemek. To přece nesmí a jsou toho dbalí, pochopitelně. Po studentech vycházejí důstojní nástupci Komenského. Pokud jste viděli Harryho Pottera a znáte pojem mozkomor, není třeba nic dále vysvětlovat. Nejsou všichni stejní a ne všichni vysávají duše, nadšení a potenciál, někteří jsou prostě defektní a fungují opačně. Ale vraťme se k Bohu. Ten se konečně, značně otřesen, doklopýtal k ředitelně. Kde se ho ještě párkrát zeptají všichni, co chce a proč nemá boty, než se dostane k sekretářce, která ho prve pustila přes hlavní dveře. Ta mu s úsměvem sděluje, že pan ředitel je na jednání a pokud nemá dopředu sjednaný termín, tak nemá šanci.

Bůh nakonec odchází, ani neví, co chtěl, proč tu je a jen se těší, až bude pryč. A i proto je škola ateistická, my si do toho kecat nenecháme, nikdy a od nikoho. Škola je totiž základ státu a tak to zůstane. Pokud teda máte přezuvky a píšete do třídnice.

Sdílejte…

Štítky