Úvod / Lifestyle / Proč chodit do divadla

Proč chodit do divadla

27. 3. 2018 Lifestyle
madla

Slyšíte „divadlo“ a přestáváte poslouchat, jdou na vás mdloby při představě vážných herců odříkávajících dlouhé nudné monology? Představujete si složité moderní představení plné náznaků a symbolů, kdy na konci nebudete tušit, o čem hra byla a proč v tu danou chvíli vlastně skončila? Mám pro vás dobrou zprávu: divadlo má více tváří.

Někoho jistě potěší Shakespeare v originále, ale pro nás ostatní je tu Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách v Divadle v Dlouhé. Někdo rád Labutí jezero, všichni budou brečet smíchy u Ballet Hommes Fatals. Máte rádi drsnější humor à la Tarantino? Zajděte do Švandova divadla na Řemeslníky. Pro každého se něco najde. Nejste z Prahy? Nevadí. Vsadím se, že i vaše město má super divadlo, které vás může na hodinku, dvě vzdálit od všední reality.

A o tom pro mě divadlo je. Zapomenout na nudnou a často smutnou každodennost. Jít se zasmát a pobavit. Nemůžete se tam sice rozvalit na gauči s lahváčem na pupku a ani popcorn tam nemají, ale stojí to za to. Navíc si o přestávce můžete dát víno, korzovat s ním po foyer a připadat si děsně intelektuálsky.

Budete mít konečně příležitost provětrat oblek nebo šaty, vyleštit sváteční střevíce a připnout brož po babičce. Že nejdete do Národního divadla a nemá cenu se na to strojit? Tím, jak jste oblečeni, vzdáváte hold vystupujícím umělcům, tak prosím, odložte doma roztrhané džíny, tepláky, flízovky a maskáče. Ty si můžete nechat, až se někdy půjdete podívat do parlamentu.

Svátečně se oblečte, svátečně se nalaďte, vypněte mobily i každodenní stres a šrotování v hlavě, uvolněte se a hlavně se nebojte smát, až vám potečou slzy z očí. Přeju příjemný zážitek.

Sdílejte…

Štítky