Úvod / Ona / Jak jsem přestala číst

Jak jsem přestala číst

5. 3. 2018 Ona
silena matka

Není to tak dávno, co jsem uklízela a přerovnávala knihovnu.
Teda, aby nevznikl nějaký mylný dojem, za posledních pár let, co je ze mě matka, jsem přečetla maximálně příbalový leták od Paralenu Junior, pohádku O Budulínkovi a obrázkový návod na sestavení Lego karavanu.

Je to smutný příběh.

Dřív jsem četla snad každou volnou chvíli, ale na té mateřské na to teda pak není moc čas a hlavně klid. On se člověk dost těžko soustředí, když v bytě zrovna probíhá zombie apokalypsa, do toho hraje z nějaké odpornosti Starej Donald farmu měl a každých pět vteřin vám kolem hlavy proletí plastový šroubovák Bořka stavitele.

Nikdo taky nechce mít stránky zapatlané od Brumíka a slepené směsí něčeho, co vám snad ani radši nebudu popisovat.

Nakonec tedy skončíte tak, že knihy schováte někam, kam se ten malý nacista zatím nedostane a budete se modlit, abyste se ke čtení stihli vrátit dřív, než přijdete o zrak.

(…no a proto to taky na všech těch mateřských webech a v diskusích na facebooku během té „rozhodně né dovolené“ vypadá tak, jak to vypadá, žejo…)

Takže, když jsem tu skříň už už zavírala a zoufala si, jak „mi to dítě vůbec nezměnilo život“,  vypadla na mě jedna kniha.

Úplně zřetelně jsem slyšela, jak se ten nahoře chichotá jak Aťka Janoušková, jak je pyšný na ten svůj humor, až skoro padá z obláčku…

Jmenovalo se to „Fuck & Go“…

Víš co, Bože…trhni si!

Sdílejte…

Štítky