Úvod / Ona / Povolání: Dítě

Povolání: Dítě

20. 3. 2018 Ona
povolani dite

Nemyslete si – být dítětem, to není jen tak.

Máte sice prvních pár let home office a benefity ve formě stravného, ošatného, preventivních lékařských prohlídek a služebního bytu, ale..!

Bossing

Za zadkem vám neustále stojí šéfová, případně její zástupce, kteří po vás chtějí opravdu nedůstojné věci a často vydávají naprosto nepochopitelné a protichůdné rozkazy, o fyzických trestech a psychologických hrách nemluvě.

Nasazení

Vstáváte každý den v pět.
A v devět večer předstíráte, že máte energie na rozdávání, abyste o deset minut později usnuli zaklínění v topení.
Zlatá továrna na trička někde v Bangladéši.

Přesčasy

Musíte makat i v době, kdy máte mít správně volno. Tedy v noci. To skřípání zubama, chrápání, vykřikování zaklínadel a zvracení do kožních záhybů se samo neudělá. A hlavně – vedení všechny tyhle přesčasy pečlivě monitoruje a vy přece chcete udělat dojem, ne?

povolani dite

Zácvik

Jak už to tak bývá, nikdo vás pořádně nezaškolí a na všechno si musíte přijít sami. A když už teda konečně vymyslíte, jak dostat tu vidličku do zásuvky, jak si rozbít hlavu pod tři vteřiny, nebo jak velký šutr se ještě vejde do nosní dírky, už je tu ječící šéfová, která vaši snahu vůbec neocení, naopak vás na místě potrestá a bude vás tou historkou ponižovat dalšich 5 – 50 let. A ještě si to napíše na Twitter.

Konkurence

Dřív nebo později přijde chvíle, kdy zachytíte interní firemní komunikaci, ze které vyplyne, že Franta z jiné pobočky, který je na vaší pozici o rok kratší dobu, už všechny zásadní úkony hravě zvládá a dostává za to teda o dost míň než vy.
Takže si demonstrativně naděláte do trenek, páč to ten blbeček Franta určitě neumí.

Vzdělávání

Nakonec vás tedy pošlou na nějaké šílené školení. Jenže tam je to teprv katastrofa!
Barák narvaný uřvanými jelity, která si slintají na boty, dloubou se v nose, nebo se dokonce v pracovní době pomočují.
Marně hledáte Frantu, abyste ho aspoň švihli kostkou po ksichtě a když už si teda vyhlídnete jinou oběť, nakráčí na scénu šéfová a odnese vás zpátky do háku.
Prostě velký špatný.

Jo, děcka to nemaj lehký.
Žádné odbory je nezachrání, musí si to prostě vytrpět.

Možná by je mohl trochu uklidnit fakt, že jednou to své vedení přerostou a nastoupí na jejich místa, resp. si založí firmu vlastní, pořídí si někoho na pozici Dítěte… a budou to s velkou pravděpodobností dělat úplně stejně.

Muhehe…

Sdílejte…

Štítky