Úvod / Ona / Pakt o neútočení

Pakt o neútočení

18. 4. 2018 Ona
Nevesta Pakt o neutoceni

Zatímco o přátelství mezi muži byly napsány romány, přátelství mezi ženami patří do podobné kategorie jako přátelství mezi mužem a ženou – spousta lidí předpokládá, že vlastně neexistuje. Jeden známý výrok říká, že přátelství mezi ženami není než pakt o neútočení.

Vousatý vtip o třech kamarádkách, které se nad kafem nemají o čem bavit, protože se sešly všechny, taky alespoň jednou zaslechl snad každý. A ve filmech, seriálech i knihách bývají vztahy mezi ženami často popisovány jako pozlátko milých slov, skrývající závist a tiché nepřátelství.

Projíždím v hlavě seznam svých kamarádek a přemýšlím, jestli mi vlastně ve skutečnosti nechtějí ukousnout hlavu. Asi jo. Občas. Za to, že nechávám houbičku ve dřezu. Za to, že jim posílám obrázky podivných smrkajících příšerek ve chvíli, kdy se musí učit. Za to, že nikdy nechodím včas, a taky možná za ten test, na který jsem se vůbec neměla čas učit, ale nějak jsem dostala za A (štěstí na otázky, fakt!). Taky proto, že někdy neodepisuju, protože pořád nestíhám, a někdy moc mluvím, a někdy zase mluvím moc málo.

A jo, občas v tom všem zazní i takový to „Potvoro, sakra, jak to děláš, že…“

Vím to, protože to mám stejně.

Moje kamarádky jsou totiž krásný, chytrý, a ohromně schopný holky. A já jsem ráda, že takový jsou. Vyznají se v tématech, o kterých nemám ani páru. Pořádají charitativní přehlídky. Cestují do zemí, kam by mě ani nenapadlo se vypravit. Mají dobře placenou práci, která je baví. Některé umí popsat pocity tak, jak jsem si to vždycky přála umět já, některé umí zpívat a některé umí obojí. Mám i kamarádky, které mají štěstí v lásce a zároveň vyhrávají Dixit, i když to má být BUĎ láska NEBO štěstí ve hře, ne obojí, to ví přece každý.

Ale hlavně tu jsou, když si natluču nos, aby mě politovaly a nalily mi víno. A co je možná ještě důležitější, jsou tu, i když se mi daří, aby mi toho vína nalily víc. A já jsem tu pro ně. Nejen jako záchranné lano, ale i proto, abych se spolu s nimi radovala z jejich úspěchů.

Jsou totiž kamarádi, vedle kterých si připadáte velcí, a kamarádi, vedle kterých můžete růst. Já mám štěstí, že moje kamarádky jsou z té druhé kategorie.

Navíc je od nich moc hezký, že vždycky, když vejdu do místnosti, ztichnou. Asi proto, abych jim mohla nerušeně říct, jak se mám.

Sdílejte…

Štítky