Úvod / Lifestyle / Nikdy nebudu hipster

Nikdy nebudu hipster

25. 1. 2018 Lifestyle, On
nikdy nebudu hipster

…protože, objektivně vzato, nemám tolik vousů. A ne, že bych se nesnažil, neb je mi 40 a to chce nasazení a výdrž, tedy nic, co by člověku spadlo do klína. Jenže, i když se třeba 2 měsíce neholím, vypadám maximálně jak hipster v terminálním stadiu prašiviny. Vás nikdy nenapadlo jak – u všech rohatejch – ti pětadvacetiletí chlapci s oholeným předpažím (jenom s ním?) přišli ke krakonošským bradám přes které slunko nezasvítí? Možná sdílíme stejné podezření, a to že se přinejmenším část honosí nástupcem slavné Cimrmanovi čepice typu čupřina. Vousy pořešeny. Co tam máme dál?

Kavárny

Tedy ta místa, kde vypláznete kilo dvacet za, objektivně vzato, dobré presso. K tomu si můžete ještě dát pravý chleba s pravým máslem a avokádem za 350. V lepším případě ho sníte na židli ze smeťáku, v horším na obrubníku vedle psího hovna, které dělá ze zážitku něco tak autentického, že si pro jistotu ještě připlatíte kilo za chleba a padík za kafe. Bohužel, i když si dáte sojové latéčko za 1350 Kč, nemůžete od baristy s vousem vonícím po bukovém dřevu očekávat, že přimhouří oko nad skutečností, že nemáte vestu po děděčkovi a lakovky obuté naboso.

nikdy nebudu hipster kavarna

Startupy

Každý hipster má startup. Někteří jich mají více. Nahradily v minulosti tak oblíbené stavební firmy a reklamní agentury. Vznikají povětšinou v kavárnách po 30 minutovém brainstormingu nad „mekem“. Ty opravdu úspěšné napočítáte na prstech jedné ruky. Slovy Denholma z IT Crowd: „Když jsem jako mladý začínal, neměl jsem nic víc než velkou vizi a 6 milionů liber“. Ano, někteří z hipsterů mají bohaté rodiče a nebojí se je využít. I Do Forbes 30 under 30 vede zkratka.

Kola

Dřívější skládací a renovovaná monstra nahradila kola šérovací. Pro příznivce Číny či Okamury žlutá, pro jemnější pány pak růžová.

nikdy nebudu hipster kolo

Barbershopy

Konečně se někomu podařilo chlapům naúčtovat litr za přistříhnutí. A nám, co stále navštěvujeme holičství s názvy jako Šach, Šarm či Santal, ukázali v praxi, že na každém rohu nemusí být večerka. Může tam být Barbershop.

Letná a Kulaťák

Budiž nám jasným důkazem, že i relativně vzácný druh může v příhodném biotopu předčít v počtech zbytek populace. Proč právě tady? Otevřené ulice s kočičími hlavami poskytují ideální prostor, ve kterém vynikne dusot kopýtek v obuvi z pravé kůže, dřeva, lýka a za studena rafinovaného tofu. Obrubníky a parapety na šestce a sedmičce svým tvarem navíc poskytují ideální místo k hnízdění.

Někde jsem četl, že hipsteři začínají být out a kdesi v dáli se prý zvedá nová vlna. Fišrmeni. Tak Petrův zdar.

Sdílejte…