Úvod / Ona / Něco málo do života

Něco málo do života

10. 3. 2018 Ona
silena matka

Na matky jsou hned od počátku kladeny velké nároky. Jen vylezete z porodnice, musíte na full-time fungovat a starat se, aby dítě přežilo.
A to jen proto, abyste se za pár let tak tak udržely a nezabily ho. Tenhle fór se Vesmíru mimochodem vážně povedl.

Ze společenského hlediska je ale asi nejzásadnějším pilířem vašeho rodičovství výchova. Jak ale říká pan Wolf: „Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.“

Dítě musí pěkně zdravit, prosit, děkovat, chrchlat si zásadně do ruky, v nose a trenkách se dloubat jen když ho nikdo nevidí a hlavně si teda po tom všem umýt ruce.

Ta výchova jde ale ještě mnohem dál.

Musíte to dítě přece do života připravit pořádně, ne? Předat mu informace, které jsou pro jeho vývoj stejně zásadní jako ta cirkusová čísla v předchozím odstavci.

Takže:

Ať ví, kdo je Deadpool.

Že nejhezčí jméno pro holku je Leia.

Že v rádiu teď zrovna hrajou Led Zeppelin.

Ten, co si ve vlaku místo mobilu čte knížku, že nemusí být nutně psychopat. Ale taky může, že jo, pojď, radši si sednem na druhej konec vagónu…

Klidně ať ví, že i máma je jen člověk, který dělá chyby, umí si přibouchnout hlavu do dveří, natáhnout se na rovince a klíče najít po hodině hledání v mrazáku.

Že má chránit slabší a nemá držet hubu. I kdyby to znamenalo, že vás přetáhne plastovou lopatou, protože zrovna honíte s utěrkou v ruce po bytě kocoura, který vám ukradl z pekáče flák masa a vy na něj ječíte, že jestli se pobleje, tak ho v tom vyválíte, zabijete, resuscitujete a zabijete znovu.

Že ho máte rádi, i když vám vždycky sežere poslední sušenku a kreslí vás zásadně jako tříhlavou, zamračenou a naprosto odpornou příšeru, s vráskama na všech třech čelech.

Prostě, ať ví všechno, co je důležité k tomu, aby z něj nebylo další hovado na tomhle světě.

Ale, proboha, hlavně ať neví, že máte Twitter!

Sdílejte…

Štítky