Úvod / Leccos / Narodilo se štěně

Narodilo se štěně

25. 9. 2018 Leccos
Narodilo se stene

Lidí se nebálo.
Ani velkých psů, koček, koní, samoty v lese, vysavače, vrtačky, pily, hoblíku, ničeho.
To zvíře se prostě NIČEHO nebojí!

A to je samozřejmě hrozně dobře, bude to pohodový, nebojácný zvíře, až bude velká!

Jenže teď je malá, nejsou jí ani tři měsíce a největší radost má, když přišla na to, jak fungují kočičí dvířka, že jimi proleze a nejlepší je, když najde díru v plotě. Chytrá a šikovná! A když už je za tím plotem, tak si vyrazí na špacír, to je jasný. Vodítko s sebou sice nemá, ale k čemu by jí bylo, když s sebou nemá ani žádnýho člověka, se bude vodit sama! A tak si špacíruje a je jí jedno, že už jí někdo 20 minut hledá, protože potřebuje ještě očuchat pár pařezů, to dá rozum. Pak si ale vzpomene, že když přijde, tak něco dostane. A ta mrtvá žába sice nebyla špatná, ale možná by to zajedla ještě trochou sušeného masa. Dezert je potřeba, je ve vývinu. Tak se radostně vrací, vrtí a čeká sušený maso. Je přece chytrá a šikovná!

Nebo když na ní štěká velkej pes! To je teprv zábava! A je hrozně důležitý zjistit, jak to ten pes dělá, že vydává tak silnej zvuk a do toho zvládne vrčet, cenit zuby a sliny z něj lítají tak epicky, že se to musí taky naučit, tak mu strčí hlavu do krku, aby zjistila, kde se to všechno tvoří a jak to celý funguje. Všichni jsou vyděšení, jen Topinka má hroznou radost, že už ví, jak na to a až bude velká, tak bude sliny odhazovat na potkání! Ale možná se dá spíš na drezúru koní. Hrozně by mezi ně chtěla a vůbec nechápe, proč se musí otravovat za tím plotem. Přece už všichni víme, že se umí za plot v pohodě dostat! Kdyby to nebylo štěně, ale 10letá holka, máme celou chatu polepenou plakáty koní a třikrát týdně prudí, že chce koně. Takhle ji stačí naštěstí odtáhnout pryč.

Když se teda nemůže věnovat drezúře koní, trénuje to zatím na kočkách. Obíhá kolem nich svým, pro strakáče typickým, hopsavým krokem a zkouší se přibližovat. Je to adrenalin! Jak moc blízko se může dostat, než na ní kočka dosáhne tlapkou s vytasenými drápy? 20 centimetrů? Aha. Au. No nic, je potřeba to zkoušet pravidelně, protože co kdyby se to náhodou změnilo? Jednou si ty kočky vycvičí!

Bojím se, co bude pak. Pak vycvičí koně, lidi… celej svět? Přece není možný, aby si jeden malej, pitomoučkej pes vycvičil celej svět.

Topinko, chceš sušený maso? Kost? Vlastního koně? Plány jaderných zbraní? Tak na, ty roztomilý jelito! Ave, Topinka!

Sdílejte…

Štítky