Úvod / Leccos / Na plovárně

Na plovárně

17. 8. 2018 Leccos
madla

Nejsem sice Marek Eben, ale přesto vás vítám na plovárně. Jistě jste už z těch parných dnů celí zpocení. Přijďte se natáhnout na osušku a grilovat se na sluníčku, dát si k tomu Aperol nebo třeba zmrzku, vyblbnout se na tobogánu, vypustit děti do brouzdaliště, zatímco si v klidu přečtete knížku.

Že nejste lenošící typ? Že rádi sportujete? Co může být v tomhle počasí lepší než jít si zaplavat? Zvlášť, pokud se sportem, stejně jako já, po dlouhých letech znovu začínáte. V teplotách, kdy se člověk potí, i když se válí na gauči, je plavání v příjemně chladném bazénu ideální aktivitou. Pokud vyrazíte v týdnu dopoledne, budou vám dělat společnost povětšinou důchodci. Geniální příležitost, jak si zvýšit sebevědomí. Dvakrát rychleji než oni plavu totiž třeba i já. A obeplouvání těchto letitých „bójek“ můžete brát jako bonusovou lekci klidné mysli a zenu.

Je vidět, že jsem v bazénu dlouho nebyla a neorientuju se v tom, co je teď in. Většina plavců nosí brýle. Sluneční.‬ A část ještě klobouk nebo kšiltovku. Co na sobě mají pod vodou jsem se radši nekontrolovala, abych si, oblečená jen do dvoudílných plavek, nepřipadala ještě víc mimo mísu.

Plavání je pro začátečníka prima sport. Dokud jste ve vodě, tak je všechno pohoda. Jen se vám může stát, že když vylezete ven, tak se místo prvního kroku zřítíte na zem, ale aspoň pobavíte zbytek plovárny. Odpadne vám také starost o spoustu věcí, na které musíte myslet u jiných druhů sportu. Dodržování pitného režimu, nebo třeba to,  že se vám chce na malou, není u plavání žádný problém. Prý. Jsem slyšela. Ale já to samozřejmě nedělám…

Plovárna je prostě prima místo. Co na tom, že jsou tam davy? Kde teď o prázdninách nejsou. Spousta odhalených dam i pánů, na které je radost pohledět. Můžete si užít socializaci na plážových osuškách či u občerstvovacího stánku, osamoceně si plavat nebo, když vás někdo bude hodně štvát… Jak to napsal Cimrman? Šup hlavičku pod vodičku… a je klid.

Sdílejte…

Štítky