Úvod / Lifestyle / Mým překladatelům

Mým překladatelům

30. 9. 2018 Lifestyle
Mym prekladatelum

Dnešek je výjimečný. Dnešek je báječný. Dnes je mezinárodní den překladatelů, a proto prosím všichni mějte pohodlné sedátko, dejte si drinky na skále, protože bych ráda udělala toust. Nebojte, vím, že nejste bostonská čajová společnost, tak to zkrátím.

Bez překladatelů by byl svět mnohem uzavřenějším místem, díky Vám, překladatelům, se mohou lidé různých národností potkat oko do oka. Prosím, dejte si na mě další drink! Mám tu pro Vás jednu osamocenou whisky z malty. Překladatelství není nic jednoduchého, člověk musí mít dost míčů na to, aby se pustil do překladu filmu nebo knihy a navíc se pod to před celou veřejností podepsal a je jedno, jestli jste bílý Kavkazan, nebo indián z Indie. V překladu není žádné místo na swing s kočkou a pokud nechceme, aby lidé u našeho překladu volali „svatá kráva!“, musíme se neustále vzdělávat a inspirovat. Ale u inspirace je zase nebezpečí, že se z překladatele stane maximálně kopírovací kočka a to nechceme.

Všichni známe tu situaci, kdy sedíme nad překladem, v hodině jedenácté a my už bychom to nejradši zavolali den, jenže termín se neptá a klient je nervózní vrak. V takovou chvíli přijde překladateli vhod volný rum a britská inteligence. Ta ví všechno. A pak překlad odevzdáte a tím to končí. Byl to kousek dortu! Když se Vám to povede, nikdo se o Váš překlad nebude zajímat ani na dvě zatroubení. Když někde zapomenete čárku, dělá korektor z krtince horu. Jen jednou za modrý měsíc je váš překlad citron a lidi si z toho budou dělat srandu na internetu další rok, kdy už je to staré jako zprávy od Reutera.

Překladatelé! Nic si z toho nedělejte, nebuďte kuřata, podle mě jste liščí, jste jablko z mého oka! Dejte si ještě jeden drink na skalách a připijte si se mnou! Slibuji, že už žádný další toust dělat nebudu.

Mí překladatelé, nebojte se světa s Google translatorem, protože každý muž je architektem své štěstěny. Mějte střeva a neciťte se z toho modře, protože vaše překlady dělají někomu jinému den.

S láskou, Váš generál Attorney

Sdílejte…

Štítky