Úvod / Cestování / Mise Belfast | Jet na Erasmus

Mise Belfast | Jet na Erasmus

7. 4. 2018 Cestování
Mise Belfast

Jet na Erasmus je zaručeně skvělý rozhodnutí. Teda alespoň to všichni tvrdí. Vypadnete ze stereotypu, najdete si nový kamarády, a navíc budete moci v životopisu dokázat, že jste nefalšovaní světáci. Než si ale sbalíte buchty do batůžku (myslím babiččiny buchty, spolužačky z vysoký s sebou bohužel vzít nemůžete), čeká vás pár perných měsíců.

1. Výběr destinace

Místo pobytu je obzvlášť důležitý. Je potřeba provést důkladnou analýzu – proklikat všechny instituce, se kterýma má vaše univerzita smlouvu, zhodnotit úroveň místní vědecké činnosti, projít vyjádření studentů k výuce nejméně do roku 2000, a nakonec zadat všechny ty školy do Googlu a rozhodnout se podle toho, která z nich nejvíc připomíná Bradavice.

2. Papírování

Protože svět je zlý a nepřejícný místo, který vám nic nedá zadarmo, musíte se před odjezdem poprat s byrokratickou saní. Ale nebojte, na organizačním setkání vám všechno vysvětlí. A když ty poznámky, který si tam uděláte, za měsíc otevřete, nebudete vědět, jestli to je plán odjezdu na Erasmus, nebo podklady pro kybernetickou válku.

3. Ubytování

Pokud máte možnost univerzitního ubytování za rozumnou cenu, vyhráli jste Jackpot a postupujte k bodu 4. Pokud nabízené ubytování stojí tolik, co pronájem půlky bytu na Krymský a avokádovej toast k tomu, nabízí se vám dvě možnosti. Buď to zkousnete, vykradete banku a budete celý pobyt živi z fazolí z plechovky, nebo zkusíte najít bydlení jinde. Nabídek na bydlení je na internetu spousta, tak si prostě vyberte a voilà!
Od této chvíle už jen každý večer nad IKEA svíčkou pronášejte modlitby k severským bohům, aby ten pokoj, na který jste právě odeslali kauci, opravdu existoval.

Mise Belfast

4. Balení

Papíry vyplněny a odjezd se blíží? Výborně, čas balit! Při balení zjistíte spoustu věcí, který vám předtím možná nedošly. Když například překročíte váhový limit zavazadla, jen co do něj nastrkáte deku a vlněný ponožky od babičky, možná vás napadne, že jet do země na severu uprostřed zimy asi nebyl váš nejgeniálnější nápad.

5. Odlet

S kufrem vážícím lehce přes limit, sevřeným žaludkem a znalostí všech dílů Leteckých katastrof jste dokonale vybaveni na cestu. Zamáčkněte slzu, rozlučte se se všemi těmi lidmi, co vám donedávna pili krev, ale už teď vám chybí, a vyražte. A hlavně si to nezapomeňte užít!

Sdílejte…

Štítky