Úvod / On / Máš mě rád?

Máš mě rád?

17. 1. 2018 Lifestyle, On
Petr Vosolsobě | Máš mě rád?

Vyslechl jsem tuhle na jednom semináři opravdu obohacující přednášku jednoho mladého ekonoma. Základní myšlenka, kterou jsem si odsud odnesl, byla, že správná odpověď každého ekonoma (a já jsem ekonom) na jakoukoliv otázku zní: „TO ZÁLEŽÍ“.

Jednoduše, když se někdo ekonoma zeptá, zda večerní umělkyně Candy dělá dobře, když se rozhodne ušetřit za daňového poradce a jeden večer věnuje tomu, že si daňové přiznání připraví sama, ekonom řekne: TO ZÁLEŽÍ. Zkrátka, možná by raději ten večer měla tančit u tyče a část vydělaných peněz investovat právě do daňového poradce, namísto toho, aby dělala něco, co pořádně neumí. Samozřejmě záleží na tom, na kolik takový poradce vyjde ve srovnání s tím, kolik si Candy vytančí u tyče.

Plný dojmů z akce a nabitý novými vědomostmi vyrážím večer se svou ženou za kulturou. Tančit. Ne u tyče, hezky v páru. Ten večer mi to fakt jde. Své ženě šlápnu na nohu jen třikrát, dokonce ani punčocháče se neprotrhnou jako obvykle. Mé taneční schopnosti zcela prokazatelně rostou s rychlostí, s jakou ubývá víno v naší lahvi. Jak říkám, byli jsme skvělý taneční pár, hotový Fred Astaire a jeho Ginger. Domů se nám nechce, venku zima, tak ještě dáme dva svařáky na vánočním trhu, když se nám ten večer tak slibně rozjíždí. Fakt skvělej večer, říkám si, když za námi zaklapnou dveře.

Když tu žena pronese nevinnou otázku: „Máš mě rád?“

Máš mě rád?

Někde vzadu se rozsvítí varovná kontrolka: Bacha, tuhle větu neříká často, neposer to. A paralelní s tím běží všechny ty představy, co mám rád: kachničku se zelím, vychlazenou plzničku, vyspávání do oběda… Ale svou ženu??? Tu přeci nemám rád. To je málo. Svou ženu miluju. Ale správná odpověď mi naskakuje téměř automaticky – já jsem ekonom, žena je ekonomka a tak vyhrknu: „TO ZÁLEŽÍ“.

„Tak si polib prdel!“, řekla na rozloučenou žena a odešla spát.

Sdílejte…

Štítky