Úvod / Cestování / Madeira

Madeira

31. 1. 2018 Cestování
Madla a Madeira

Venku je na nule, někdy i pod nulou a i když zrovna nehrají Chinaski, tak je počasí docela naprd. Sněží, když přestane, tak jen proto, aby mohlo začít pršet. Je pošmourno, brzo se stmívá a občas nám doma dojdou zásoby alkoholu. Je tedy nejlepší čas začít plánovat dovolenou někde, kde je slunečno a teplo.

Češi a dovolená. To je Egypt, Chorvatsko nebo osvědčený Balaton. Dojet na pláž, tam vybalit řízky a masové konzervy, otevřít z Čech dovezené lahváče a jen se válet. Pokud je tohle váš ideálně strávený čas, tak dál nečtěte, protože Madeira je pravý opak tohohle všeho. Hory, lesy, levády, banánové plantáže, vinice, oceán a místa s bezva koupáním. Okolo pětadvaceti stupňů Celsia, slunečno, občas mraky nad vámi, pod vámi nebo jdoucí přímo na vás. Všude nádherná zeleň a ta panorámata! Tenhle ostrov vás nenechá jen někde sedět na zadku a zevlovat. I když příležitostné válení a nicnedělání je tam taky dokonalé. Pozorovat plující lodě, jídlo před vámi na talíři a dívat se na okolí přes sklenku výborného madeirského vína. Pivaři budou sice trochu trpět, ale aspoň budete mít něco, co vás přinutí vrátit se zpět do České republiky a těšit se domů.

Madeira

A pár tipů na závěr? Ideální doba návštěvy je jaro (všechno kvete, ale oceán je moc studený na koupání) nebo podzim (méně květeny, ale teplá voda). Komáři – nezapomeňte si repelent. Neučte se portugalsky, všichni umí anglicky. Půjčte si auto, řidiči zdejších linkových autobusů jsou ještě větší sebevrazi než ti u nás. Nejlepší aplikace na pěší výlety jsou překvapivě a zcela nepochopitelně Mapy.cz. Foťte, sdílejte na Instagramu a všichni vás budou nenávidět. Na cestu doporučuju vzít velký kufr. Ne, že byste potřebovali moc oblečení, ale už jsem zmiňovala, že je na Madeiře excelentní víno?

Sdílejte…

Štítky