Úvod / Lifestyle / Ze života kravaťáka | Sex, drogy a pojistky

Ze života kravaťáka | Sex, drogy a pojistky

1. 5. 2018 Lifestyle
Kravatak Sex drogy a pojistky

Jak se vlastně z ortodoxního flákače, profesionálního kaliče, kytaristy a nepochybně budoucí rockstar stane kravaťák? Inu asi takhle: Po absolvování různých škol se vypravíte hledat práci.

Protrpíte cca 17 pohovorů, a protože nemáte praxi a nezaměstnanost je v tu dobu poměrně vysoká, nikdo vás nechce. Muzika vám zatím moc nenese a když vám po pár týdnech docházejí peníze na cigára a pivo, říkáte si, že by to možná už nějaký ten job chtělo. Nicméně i tak na další pohovor, tentokrát do pojišťovny, přicházíte s patřičným sebevědomím a jasnou představou, že za plat pod 25 tis. (samozřejmě ve zkušebce) vůbec nehodláte ráno vstávat.

Pohovor pojmete s ležérní image rockera, takže z celé přípravy vám nejvíce času zabere učesat si dlouhé vlasy „na Kodyma“, vytáhnete slušivou černou mikinu (protože máte jen černé), šátek se znaky  jin-jang vám vlaje u pasu, čtyři prsteny a sedm přívěsků kolem krku chrastí při každém pohybu. Ostatně je potřeba dát zaměstnavateli dostatečně najevo, že ta práce je jen dočasná, než se prosadíte s kapelou. Na to, jakou máte kocovinu, což je (nejen) v té době poměrně častý jev, svoji budoucí šéfovou přímo nadchnete: „Tak my vás teda asi možná vezmeme no… uvidíme… třeba to i nějak půjde… možná.“

Zbývá jen doladit detaily: „Byl byste ochotný upravit svůj vzhled, třeba se ostříhat a jinak se oblékat?“ Co že to ta kráva právě řekla???!!! To si snad dělá prdel??? Co vůbec ta ženská ví o image? Každopádně na další Startky a piva už nemáte, a tak procedíte skrz zuby něco jako souhlas. Podobně úspěšný jste i s vyjednáváním o výši svého platu: „Ve zkušebce budete mít 12 800 Kč hrubého, ale po zkušebce vám to o tisícovku zvedneme, tady to podepište a v pondělí přijďte na 8:00.“

Tak začnete pracovat na pobočce pojišťovny, nemáte dokonce ani svůj vlastní stůl a denně se střídáte u přepážek s dalšími kolegy. Vašimi spolupracovníky jsou: paní v důchodu, deviantní kolega (který je v tu dobu mnohem slavnější než vy, protože byl chycen redaktory novin při randění s 12letou holkou) a nedoučená švadlena, která vám dělá šéfku. Ještě máte jednu kolegyni, ale protože je to „švadleny“ bývalá spolužačka, tak do práce moc nechodí. Většinou se dostaví, až když je nějaký průser, nebo se ten den chystá do solárka, kam to má z práce blíž. K tomu všemu jste ostříhaný a nemáte na sobě nic černého, takže už skoro vůbec nevypadáte jako Kodym. Kocoviny máte pořád a ještě stále jste se neprosadili s kapelou (to však očekáváte každým dnem).

Po nějaké době to prostě nevydržíte a dáte výpověď, svojí šéfce konečně řeknete, že je kráva (to má za ty vlasy) a odkráčíte si to už s praxí do nadnárodní korporace. Tam je to jiný kafe, máte svůj stůl, dokonce u okna, staráte se o VIP klienty, proto taky poprvé od maturáku chodíte v obleku. Kravatu máte jen občas, protože si ji neumíte pořádně uvázat, takže vám ji vždy po čase při nějaké příležitostí uváže táta a vy si ji pak jen utahujete a povolujete. Práci občas berete i trochu vážně, ale stejně nemá cenu to moc hrotit, protože kapela je už trochu slavná, a tak moc dlouho pracovat nebudete. Navíc se začíná projevovat, že holky spíš zajímá to, že jste úspěšný kravaťák než (zatím) neúspěšný kytarista, a tak získáváte úplně jinou motivaci. Překvapivě se objevuje i zajímavá paralela života kytaristy a kravaťáka s jednoznačným průsečíkem, kterým je alkohol.

Drsná a poctivě prokalená léta nesou v pojišťovnictví své sladké plody. Obchodní partneři vás milují, a to i přesto, že jste o generaci až dvě mladší. Vy za to s nima totiž po nocích „umíte vzít“ a máte srdce rockera. V pojišťovnictví a obecně v byznysu však nepracují jen milovníci alkoholu. Najdete zde i spoustu abstinentů, tedy mezi těmi neúspěšnými…

Mimochodem nejen že vám muzika stále nenese, ale naprosto nepokrytě ji dotujete, proto využijete nabídku jiné společnosti a stanete se manažerem. Do nové práce přijdete místo dlouhých vlasů (máte snad už rozum ne…) s modrým čírem a vašemu novému šéfovi se to taky nelíbí? Co vůbec ten vůl ví o image???

Sdílejte…

Štítky