Úvod / Ona / Konec karnevalů v Čechách

Konec karnevalů v Čechách

27. 2. 2018 Ona
silena matka

Školka je instituce velmi záslužná.

Tiše obdivuji všechen personál, který je dobrovolně v 7 ráno na značkách, aby ze zrychlených rodičů strhával zpomalené děti (nebo naopak) a pak s nimi byl několik dlouhých hodin zavřený ve třídě. Tím, že se ta třída víc podobá kotci, ve kterém je zavřeno dvacet psů se vzteklinou a kde právě vybuchla petarda, vás snad ani nebudu zatěžovat.

Někdy mi ale tenhle lidský útulek připravuje fakt nepříjemné chvilky. Hned po třídních schůzkách, kde se tři hodiny mluví o kroužku keramiky a barvách nových závěsů, je na vrcholu žebříčku karneval.

Karneval.
Pouhé tři slabiky a hlouček matek před nástěnkou se rázem rozdělí na dvě skupiny.
Extrémistická buňka bydlenek už cestou domů štrykuje kostým ve tvaru Westminsterského opatství, zatímco Neschopné zMatky se divoce křižují a už při pomyšlení na ruční práce se jim lámou nehty i křehká srdce.

„Tak ale snad žijeme v 21. století, sakra, ne? Sednu k počítači a objednám…cože?! Litr za něco, co bych po flašce vína, s toaleťákem, starýma ponožkama a sešívačkou zvládla líp?! Tak to v žádným případě!“

Ale co teď?

Mládě by nejradši Batmana nebo želvičku, úplně nejlépe želvičku-Batmana, čemuž teda úplně nerozumím, ale od toho já tu nejsem, že… Nu co, myslím, že cokoliv, z čeho půjde děs a hrůza, by mělo stačit.

Nabízí se hned několik možností:

 – povolební nálada ve společnosti
 – daňové přiznání (pro holčičky)
 – pokuta za parkování (pro chlapečky)
 – reflexní páska na kabelce
– tepláky na dospělém muži při procházce městem
– „přibrala jsem 5 kilo přes víkend“
– PMS
– „došlo kafe a v rádiu hrajou Kryštof“
– nefunkční wifi
– stav bankovního účtu
– pondělní porada.

silena matka

No a pak už je to strašně jednoduché.

Stačí dítě obléknout do klasického oblečení, trochu ho rozcuchat a těsně před akcí mu říct, že Ježíšek neexistuje, že Kinder přestalo vyrábět vajíčka, nebo mu prostě jen dupnete na nožičku a vrazíte mu do ruky ceduli s vybraným nápisem.

Tadá!

Všechny děti synchronizovaně pláčou, protože jejich rodiče naříkají, krčí se v koutě a někteří dokonce nahlas litují, že s sebou nemají náhradní prádlo. A vy s mládětem dáváte high-five, odcházíte středem a tak nějak tušíte, že žádné „příště“ už nebude…

EDIT:
* Batman nakonec musel plnit nějaké důležité poslání a všechny náhradní obleky měl v koši na prádlo, protože mu je máma zapomněla vyprat. Takže jsme mu ten poslední museli nechat, to jistě chápete. Svět se zachraňuje fakt blbě, když na sobě máte jenom trenky a ponožky.
** Želvička neklapla, protože při testování subjekt opakovaně odmítal vylézt z lavoru připevněného na zádech.
*** Nakonec jsme tedy zvolili bezejmenného hrdinu, který pomáhá slabším, neumí R a dělá bubliny nosem.

Ale ceduli mám pro jistotu v batohu…

Sdílejte…

Štítky