Úvod / On / Koně nebudou sedět v koutě

Koně nebudou sedět v koutě

1. 11. 2018 On
Kone nebudou sedet v koute

Asi každá ženská nám chlapům řekne, že je potřeba, aby chlap měl koníčka. Aspoň nechodí do hospody, tedy pokud není hospoda koníček, což reálně prostě není. A především nechodí za jinýma, což koníček není už vůbec.

A každý chlap to potvrdí. Co si budeme. Prostě potřebujeme hobby, koníčky a někdy i pořádný koně. Prostě potřebujeme. Když je v práci ouvej, když nejsou vidět výsledky od práce za stolem, když je před námi šílený úkol, co nebere konce. Nebo když je blbá nálada, chceme být sami a v malém 1+1 to moc nejde. Nebo když je potřeba popustit uzdu fantazii. Dělat něco jinak a vidět hned výsledek. Nebo když se chceme prostě vyblbnout.

A to je to hlavní, chlapi jsou v jakémkoliv věku především pořád tak trochu kluci a chtějí si hrát. A když už nejsou v klukovském věku tak mají většinou tu úžasnou výhodu, že na to vyblbnutí mají peníze, sem tam i čas a trochu těch patřičných skills, které se hodí.

Tady asi panuje všeobecná shoda. Jenže pak přijde kámen úrazu a kosa narazí na kámen.

„Tak si to dej do komory, tady na to není místo.“ Nebo „Hezky si to dej do garáže, nebo na půdu, ať to tady nepřekáží, až přijdou lidi.“ No a to teda ne. To teda NE. NE. A ještě jednou NE.

Milé ženy, pokud jste si vybrali chlapa, vybrali jste si ho jako celek. Není to počítač, který si sestavíte, nebo auto s volitelnou výbavou, ani si do něj nemůžete nainstalovat aplikace, co se vám hodí a zbytečné vymazat. Nikdo neříká, že nejsme tvární naopak. O tom ty vztahy jsou. Ale na koníčky se nesahá. Co jste si jednou vybrali, to máte, celé balení. Pokud budete měnit a měnit a měnit, můžete v jednou zjistit, že výsledek není to, co jste si přáli a co jste si vybrali, a pak to nabere smutnej konec.

Jasně, není nutné zabrat sbírkou dvaceti kytar celý obyvák. Nebo polovinu bytu proměnit v datacentrum nebo kovodělnou dílnu nebo výrobnu koňských sedel, nebo kdo ví, co koho baví. Ale neposílejte nás ke kolonii pavouků na půdu, nebo mezi staré věci, co se ještě nevyhodily do garáže. Možná si pak budeme připadat, že nás jednou budete chtít vyhodit taky.

Takže nenechávejme koníčky smutně ržát v komorách. Jsou naše součásti, díky kterým jsme ti božští kluci, které máte tak rádi. My se uskromníme, aby to doma bylo doma pro všechny, ale nechte nám ten malý kus, co bude jen náš a kde se budeme moc vyblbnout a kde můžeme být kluci.

Sdílejte…

Štítky