Úvod / Ona / Kecy mojí matky | Co to máš zas na sobě

Kecy mojí matky | Co to máš zas na sobě

7. 7. 2018 Ona
kecy mojí matky

Móda se postupem času mění a ne každý styl je pro všechny. No jedno je jisté asi jako fakt, že mi v lednici nezůstane nedopité víno – ten můj styl prostě nikdy nesedne mojí mámě!

Víte, jak se již několik let drží módá potrhaných džín a teď se dokonce díry objevují na triku nebo svetrech? Tak vás můžu ujistit, že pokud takový kousek odložíte v blízkosti mé matky, první co udělá bude, že ho zašije! Taky takové džíny mám. A mám je ráda. A nenosim je k našim, protože je mám ráda tak, jak jsou – s dírama!

Ale nedávno jsem chtěla rodiče potěšit neohlášenou návštěvou a s krabicí plnou dortů se jim zjevit v předsíni. Natěšeně odemykám dveře jejich bytu, vstupuji a místo radostného pokřikování a dojemného objetí se ozve:

„Panebože co se ti stalo? Kde si zase spadla? Srazilo tě auto?“

Chvíli tupě zírám (ale to dělám asi často a tohle s tim nemuselo mít nic společného) než mi to díky máminu nekončícímu smíchu dojde… Jasně, mám svoje oblíbené džíny!

Být dcerou mých rodičů znamená, že musíte být neustále ve střehu! A to když mluvíte, když mlčíte, když se nese jídlo ke stolu nebo když si ráno vybíráte, co na sebe či je jen chcete zasvětit do možností moderního světa. Snažila jsem se mámě vysvětlit, že i oblečení si může kupovat online…

„No tady si to můžeš objednat a vyzkoušíš si to na výdejně – tu máš za rohem…“
„To přijde a bude to hnusný!“
„Nebude to hnusný. Já nakupuju online skoro všechno oblečení!“
„Taky se podivej, jak vypadáš!“

Uklidňuji se faktem, že není třeba být dokonalý, aby vás lidi měli rádi. A není třeba mít dokonalý styl, aby vám máma uvařila skvělý oběd. Ale bez mučení přiznám, že když jsem při odchodu zahlédla v pracovně její kabelku, ke které měla úhledně nachystané moje khaki sako, srdce i ego mi zaplesalo a díry na kolenou se při obouvání spokojeně zase o kus zvětšily…

Sdílejte…

Štítky