Úvod / Ona / Kecy mojí matky | Co si budou myslet

Kecy mojí matky | Co si budou myslet

11. 2. 2018 Ona
kecy mojí matky moje výhody a nevýhody

Časopisy jsou plné pouček o tom, jak je důležitý hlavně váš osobní pocit, vaše spokojenost a sebeláska. Jak jsou názory okolí druhořadé a nedůležité… No. Jedno je jisté – moje maminka v jejich redakci rozhodně nesedí!

„Jdeš v těch teplákách??“
„Jdu. Mám to deset minut pěšky a mám s sebou psa. Mám si vzít snad jehly?“
„Když ten pes vypadá slušně, tak nevidim důvod, proč bys ty měla vypadat jako prodavačka z tržnice! Nebo jdi venčit, ale náš barák vem obloukem. Velkym.“

Ano. Pro moji máti je důležité, co si myslí okolí. Dcera v teplákách nebo s rozcuchem je jako připálený řízek – to se jí prostě nemůže stát. A když ano, ani k jednomu se nehlásí!

„Mami, ahoj!“
„Promiňte, nemám hodinky a ani drobný.“
„Mami?“
„Jéééžiš. Jsem tě nepoznala. Co potřebuješ? Asi mi jede tramvaj. Jakou jedeš ty?“
„Taky touhle!“
„Aha. Já musim vlastně ještě támhle do večerky. Mám moc drobných, musim se jich zbavit. Zavolám večer. Pa.“

Neřikám, že by se mě zřekla, ale vybírá si chvíle, kdy jsem její dcera a ty, kdy nezačne rychle utíkat jen proto, že si zapomněla ortézu. Je zvyklá vypadat stále upraveně, mít uklizeno a pro návštěvy na výběr z několika druhů čajů i kávy. Ačkoliv s tátou ani jeden nepijou, mají obsáhlý bar i nachlazené víno nebo pivo. Její vlasy mají už 30 let stejnou barvu i střih a velikost jejího oblečení se dostala nad S jen během těhotenství. Vzhledem k faktu, že ode mě těhotenství neočekává, nepředpokládá ani to, že by se mi měla tedy změnit velikost.

„Mami, je to krásnej svetr, ale je mi malej.“
„Bezva. Takže jsi těhot… No… Takže jsi prostě tlustá!“
„Je to dětský svetr.“
„Chováš se jako dítě občas, tak bys mohla i nosit dětskou konfekci. Je levnější!“

Ale na druhou stranu… Když někomu hrdě hlásí, že jsem její dcera a třeba se nahlas směje, když jim předčítá můj článek (ne, o téhle rubrice neví), vím, že mi to asi zrovna sluší, že se mi něco povedlo a že mám akorát zadek velkej tak akorát. A ani nahlas to říkat nemusí!

Sdílejte…

Štítky