Úvod / Leccos / JK je mrtvej, bejby

JK je mrtvej, bejby

9. 12. 2018 Leccos
JK je mrtvej, bejby

Miluju slavení narozenin. Hlavně svých, to je jasný, ale zbožňuju i slavení narozenin jiných lidí. Zase nerada slavím Vánoce. Většina lidí to má obráceně. „Já ty narozeniny moc neprožívám, hele.“ Ale Vánoce, to jó. A já to nechápu. Jak můžete mít raději Vánoce? Vždyť slavíte narození týpka, kterýho ani neznáte! Prostě se ráno probudíte, řeknete si, hm, dneska se narodil Džej Kej, tak to já nebudu celej den jíst, pak se teda najíme, zazpíváme si o něm na jeho počest a pak si dáme dárky.

Já mám narozeniny 14 dní tady před JK, tak to možná vnímám víc osobně, protože já když měla narozeniny, tak si teda občas někdo vzpomněl, třeba jsem dostala i dort nebo nějakej dárek. No ale o 14 dní později?! Naklizeno, svíčky, světýlka, radosti a veselice.

  • Proč?
  • No, se narodil tenhlecten JK.

JK?! Jako jo, narodil, ale už je to přes 2000 let a ani ho neznáte! A nevíte, jestli má vůbec rád svíčky a světýlka a naklizeno a cukroví a dárky. Co jsem slyšela, tak mu stačila voda a kus chleba a jakou s tim nadělal parádu. Já teda světýlka, svíčky, naklizeno, cukroví a dárky zbožňuju určitě! A nebudu se ani bránit, pokud byste o mně k narozeninám pěli písně! Uznávám, že ten tríček s měněním vody ve víno neumím, to se mu jako hodně povedlo, ale je to už 2000 let a kdo ví, jak to vůbec bylo! Zato já mám vína plnej sklep a to prokazatelně! Aha?!

Možná ho slavíte proto, že už se mu jednou povedlo vstát z mrtvých, takže co-kdyby-nááhodou se to povedlo znovu a on by byl naštvanej, že už se na něj zapomnělo. Bych vás chtěla uklidnit, že to se asi úplně nestane. Takovej Jon Snow, což je taky postava z fantasy knížky a teď teda podobně slavná jako ta o JK a jeho kámoších, tak ten taky vstal z mrtvých jen jednou. Jednou! To je prostě limit, víckrát to není možný ani pro fantasy žánr. A Jona, co brání Zeď, taky nikdo neslaví. Ani jeho narození, ani zmrtvýchvstání. Jo možná, že za 2000 let někdo někde najde zaprášený výtisk knihy Hra o trůny a postaví na tom nový náboženství a bude se slavit narození a zmrtvýchvstání Jona a nějaká jiná holka, co má narozeniny 14 dní před ním, to taky nebude chápat.

Hele, já úplně znám ty situace, kdy čtete knížku, strašně se ztotožníte s postavou, ona pak umře a vy máte pocit, že vám umřel brácha nebo máma. Fakt to chápu, ale co se děje kolem JK mi už trochu zavání nezdravým lpěním na minulosti. Jo, je moc smutný, že takovej borec umřel, ale fakt je to už skoro 2000 let a lidi jsou z toho pořád ve fázi popírání asi. Možná je fakt nejvyšší čas zajít za doktorem a řešit to. Přejít do fáze hněvu, smlouvání, deprese a smíření. Džej Kej je mrtvej, bejby. Ať žijou všichni kolem vás!

Sdílejte…

Štítky