Úvod / Lifestyle / Jak jsem nepila kafe

Jak jsem nepila kafe

5. 8. 2018 Lifestyle
Jak jsem nepila kafe

Předem se omlouvám za to, že tento text nejspíš nebude úplně duchaplný. Respektive nebude kofeinuplný a to je podle mě to samé. Jo, rozhodla jsem se na pár dní přestat pít kafe. Ano, já vím, tenhle rok je definitivně šílenej a svět se řítí do záhuby.

Nikdy v životě mi nepřišlo tolik zpráv, jako když jsem na Instastories napsala, že jsem už třetí den bez kafe. Psali mi kamarádi, staří kamarádi, které jsem už 20 let neviděla, lidi, který jsem v životě nepotkala a dokonce i lidi, který doufám, nikdy v životě nepotkám. Všichni se ptali, proč to proboha dělám.

Kamarádi a dobří kamarádi psali, že jsem úplně pitomá, že vypadám hrozně, že mi rozhodně na žádnej pohřeb nepůjdou a že odmítají tohle nezodpovědné chování tolerovat. Ptali se, jestli je to protest proti nové vládě a taky je napadalo, jestli náhodou nejsem těhotná.

Vždycky mi bylo až líto jim psát, že ani jedno z toho to není, a že ten důvod je mnohem obyčejnější. Nesnáším pocit, že jsem na něčem závislá a jednou do roka si dávám pár týdnů bez kafe. A většinou o tom nepíšu, ale dnes, tedy třetí den bez kafe jsem měla fakt krizi. Celý tělo mě hrozně filtrovalo a chtělo se mi příšerně lógr.

Doufala jsem proto od kamarádů a známých v nějaká slova džezvy, ale dostalo se mi maximálně nepropláchnutí filtru. Chtěla jsem zjistit, jaká bez kofeinu vlastně jsem a zatím teda zjišťuju, že jsem dost piccolo. Fakt nevím, co bude další dny na mlýnku a jak to celé upěchuju. Bojím se, jestli tenhle můj letošní pokus nebude moje jistá cascara a jestli neskončím v knock boxu. Ráno se probouzím vymletá jak včerejší kafe, dopoledne mě semele samo od sebe a odpoledne jsem vypěněná jak přešlehaný mlíko.

Vím, že bych to nikdy nezvládla bez dvou lidí. Ano, mluvím o panu Darjeelingovi a o panu Earlu Greyovi. Omlouvám se všem svý oblíbeným kavárnám za svou nepřítomnost, doufám, že kvůli tomu nikdo z vás nezkrachuje, za pár týdnů jsem u vás zpátky. A všem těm takzvaným kamarádům moc děkuju za podporu, už se na vás někde vaří voda na kafe!

Sdílejte…

Štítky