Úvod / Cestování / Vyzkoušeno za vás | Jak ho sbalit

Vyzkoušeno za vás | Jak ho sbalit

5. 6. 2018 Cestování, Ona
madla

Blíží se léto. Dovolená. Pláže, sluníčko, letní romance. I my v redakci se těšíme a řešíme stejné problémy jako každý z vás. Rozhodli jsme se, že vás nenecháme na holičkách. Ujala jsem se nelehkého úkolu otestovat ještě před sezónou, jak nejlépe na to. Na poslední chvíli, živelně a bezhlavě? Pomalu a promyšleně, s tím, že budete vážit každý krok? Jak ho sbalit? Ano, mluvím o zavazadle. Jak se nejlépe a nejefektivněji připravit na dovolenou.

Existují dva základní typy baličů. Jedni si píšou detailní seznam, ideálně s použitím několika barev a minimálně dvou zvýrazňovačů. Rozvrhnou si, co musí koupit, co kdy vyprat a jak věci rozmístí v zavazadle. Postupují pak bod po bodu a položky s uspokojením odškrtávají. Dokud jeden bod ze seznamu není splněn, neposunou se k dalšímu. Tenhle postup samozřejmě funguje, ale je neuvěřitelně nudný a zdlouhavý.

Mně se osvědčil postup jiný. Začnete psát seznam. Po pěti minutách vás to přestane bavit. Vedle počtu ponožek, kalhotek a podprsenek nakreslíte lodičku, na ní kapitána a po chvíli přemýšlení pár lidiček, co se topí v moři kolem. Pak se na seznam úplně vykašlete a začnete vrstvit věci, co vyberete ve skříni, na jednu hromadu.

Když už vám přijde, že jste si připravili prakticky všechno, najdete kufr nebo batoh a zkoušíte tam věci naskládat. Nejprve úhledně a systematicky, s postupem času čím dál víc freestyle, přičemž v půlce zjistíte, že se vám tam ta hromada absolutně nemá šanci vejít. Začnete tedy ubírat. Opravdu potřebujete na dovolenou na lodi společenské šaty a čtyři svetry? A co tam budete dělat s těmi botami na podpadku? Vyhodíte i ty dva časopisy křížovek, protože přeci ještě nejste důchodce…

Když se vám tam konečně podaří všechno napresovat a zavazadlo zavřít, zjistíte, že úplně na dně máte věc, kterou nutně ještě potřebujete. Nalijete si víno, trochu si pobrečíte a dáte se do celé akce ještě jednou od začátku.

Berte to jako bezplatnou školu trpělivosti a zenu a samozřejmě počítejte s tím, že v momentě, kdy na dovolenou konečně vyrazíte, zjistíte, že polovinu věcí vůbec nebudete potřebovat a polovinu toho, co potřebovat budete, jste si nevzali. Ale co by byla dovolená bez trochy dobrodružství?

Sdílejte…

Štítky