Úvod / Ona / Proč chodit s lumbersexuálem

Proč chodit s lumbersexuálem

16. 5. 2018 Lifestyle, Ona
Lumbersexual

Už víte, proč nechodit s lumbersexuálem, ale pokud vás to neodradilo, tak jste nenapravitelná trdla a zamilovaná jelita. Dobře, uznávám, má to i své výhody a já nechci, abyste hodily sekyru do suku jen proto, že nějaká Zuzana na internetech psala, že vás čeká jen zima, pavouci a život v softshellu.

1. Vždycky si budete mít kam sednout. K ohni přitáhnou a opracují kmen na sezení, na vaše oblíbené místo u řeky vyrobí lavičku, možná i s vaším jménem, a když je nejhůř, vezmou vás na ramena, i když jste předtím snědla pekáč pilinových buchet.

2. Oheň. Ať už venku nadivoko, nebo v chaloupce v kamnech. Vždycky budete mít po ruce živý oheň.

3. Věci nevyhazují, ale opravují. To asi nemusím dál rozebírat.

4. Když můžou, pomůžou. Jste gymnastka? Postaví vám na zahradě hrazdu. Vyrobí vykrajovátko ve tvaru jednorožce, krmítko pro ptáky, boudu pro psa, jurtu pro dítě, sklep pro vás… moment, cože?

5. Můžete pěstovat rajčata, okurky, jahody a saláty v takový biokvalitě, že i hipsterům na Náplavce zblednou kníry.

6. Klid. Největší hluky, které vám mohou dělat společnost, jsou šumící les, jez, jeleni v říji a déšť. No, nebo ten váš lumberjack, co se rozhodne v neděli v osm ráno řezat dříví. Ale snažím se vás nalákat na pozitiva, takže takové věci se samozřejmě nedějí. Nikdy. Absolutně ne.

7. Voní. Dřevem. Ohněm. Prací.

8. Nebudete nemocní. Já, která trávila každou zimu ve společnosti kapesníků, antibiotik na močové cesty a teploměru, jsem letos neměla ani rýmičku. Nic!

9. Lesy plné hub hned za domem. Tohle se mě zrovna moc netýká, protože člověk má prý sbírat jen houby, které bezpečně pozná, což by v mém případě znamenalo, že donesu domů košík plný červených muchomůrek. Ale zase borůvky a jiné plody, na to se už těším a pomalu střádám sklenice na všechny marmelády (a lumberjack už staví police na „ty tvoje vokurky, marmelády a jiný píčoviny.“)

10. Pole neorané. Kaváren v Praze už je skoro víc, než social media ninjů, ale na vsi budete asi jediní. S čímkoliv. Avokádový toasty do každý dědiny!

11. No a navíc… asi víte samy nejlíp, proč jste vyměnily lodičky za lodičku na řece pod lesem, ne?

Tak si sbalte všechno, co taková zálesačka potřebuje, a běžte. Že nevíte, co taková zálesačka vlastně potřebuje? To vám povím třeba zase příště. Pilinám zdar!

Sdílejte…