Úvod / On / Být sexy je těžké

Být sexy je těžké

11. 4. 2018 On
Pavel Byt sexy

…když jste chlap a shodou náhod se nejmenujete Ryan Gosling, nebo Channing Tatum. Už s tím jménem je potíž. Pokud vás rodiče pojmenují třeba Kvído, můžete se s klidem celoživotně věnovat entomologii, přičemž pubertu zaregistrujete jen díky nezvyklému pnutí v tříslech při pronásledování Martináče hrušňového v okolí Velehradu. Nomen omen.

I v případě, že pro vás křestní list neznamená stopku hned na začátku, musíte se opravdu  ohánět, abyste se stal miláčkem žen. Zde několik případů.

Oblékání je klasická past průměrného muže. Už fakt, že chlapský mozek má pro vnímání barev jednoduché RGB nastavení, je limitující. Vážně netušíme, co je lila. Hojná ženská výtka „jak si můžeš vzít tohle triko a tyhle boty?” je stejně nespravedlivá, jako když dobrácké tváři svého pasteveckého psa spíláte, že vás neupozornil na docházející máslo v lednici. Olízne vám ruku, jak velí jeho nátura, ale pravděpodobnost, že se stejná patálie může v budoucnu opakovat, zůstává i nadále vysoká. Skutečně sexy muži proto nosí buď černou, nebo bílou. Ti opravdu rafinovaní pak kombinaci obého. James Dean, Marlon Brando, jakýkoliv James Bond. Michael Jackson se nepočítá, byť se vydal, logicky, stejným směrem.

Sošná postava je nutnost. Jenže ouha, ani tady nemáme na růžích ustláno. Jsme sice potomci lovců mamutů, budiž jim země lehká, ale dokud z lovu, boje a mužů obecně, neudělal film artovou záležitost, dalo se mnohem snáze tvrdit, že „tohle velký břicho je kapota na motor, co pohání ten buchar dole”. Jenže dnes musíte mít six pack a ruku na srdce, ten maj jen chcípáčci s tasemnicí a hvězdy s osobním trénérem. A ještě ne všechny. Kde bych potom já, chudák pracující z maloměsta se sklonem k hruškovitosti, k něčemu podobnému přišel. I když chodíte cvičit a nabíráte hmotu, zbytek hmoty se vás drží pevně jak helvétská víra. Měsíc frenetického úsilí zakončený váhou plus pět se snadno zvrhne v malomyslnost, zajídanou haldou slaného jídla a zapíjenou mořem sladkého pití plného bublin.

Peníze se vždycky hodí. I když jste Ohava Sandy, dodají v očích ženy více potřebného sex-appealu, než ke kterému máte kdy šanci se proběhat, procvičit, prooblíkat. Tady je situace jednoduchá. Prostě je vyděláte, ukradnete, zdědíte. Můžete i předstírat, že je máte, i když nemáte, ale než se na to přijde, bude veselo v chalupě. Pak smutno, leč život nejsou taneční a někdo musí ženy poučit, jak nenalítnout.

Pavel Byt sexy

Charisma je něco, z čeho opačné pohlaví – dle všeho – padá rovnou do mdlob. Nebo dělá i horší věci, muehehe. Pořád ale přesně nevím, oč se jedná. Mám podezření, že jde o směs nadřízenosti dané osoby, zdání finančního zajištění, kombinaci šedin a touhy na lidi křičet. Pokud charisma vlastníte, přestanete na ženy civět jako tele, ale začnete je topit v hloubce svého pohledu, hypnotizovat, či dokonce zcela po právu svlékat očima. Podobné věci se dějí i s vaším hlasem. Mentální želé, do kterého se pravidelně propadáte je vydáváno za zádumčivost vynucenou duševními pochody. Dobře vy.

Socky, tedy hlavně instáč, nabízí kolbiště pro všechny sexy lidičky. Tedy vyjma vás, pokud jste chlap. Zkoušel jsem, čistě pro laboratorní účely, využít několik prověřených triků, které u žen fungují bez problému. Pořídil jsem si několik selfie. Jedna byla u mě doma, druhá u mě v posteli, třetí u mě ve vaně a čtvrtá v kavárně Ema. Tam jsem se styděl. Nikdo si mě ale nevšiml, protože se všichni fotili. Došel jsem k zarážející věci. Na všech fotkách byl můj ksicht. Měnilo se jen pozadí, zbytek byl, nezlobte se na mě, jeden a týž. Něco mi tu očividně nedochází. Přidal jsem černobílý filtr. Vykřikl jsem hrůzou. Vzpomněl jsem si na film Stmívání. Nic jsem nikam nedal.

Pokud by někdo lajkoval, musel by být buď gotik, nebo bych o něj, velmi pravděpodobně, nejevil zájem. Rozhodně by neměl prsa. Zkusil jsem tedy vyfotit svůj svůdně vyšpulený zadek čouhající z mýdlových bublin. Sestavit uspokojivě svůdnou scénu ze sprcháče a zubní pasty, tedy kompletní kosmetické sady heterosexuálního muže, nelze. Svíček se mi také nedostávalo, úsporka nicméně poskytuje ambietní osvětlení, ať už si pod tím výrazem představíte cokoliv. Konečně se hodila selfie tyč od mamky. Telefon je skutečně vodotěsný. Ověřeno 4 x. Výsledek tak děsivý, že si vážně nemyslím, že by ho někdo vzal byť jen jako recesi. Zbývají tedy jen fotky v plavkách z Chorvatska, na kterých mám sexy zelený klobouček Fernet Stock a lajky od kámošů na Facebooku, který dnes už snese opravdu všechno.

Na závěr mého výzkumu nezbývá než konstatovat, že být sexy muž je těžké, většinou nemožné. A to i v digitálním světě, který nemá valnou spojitost s realitou. Z výše uvedených aktivit bych nakonec, s přihlédnutím k poměru cena/výkon, čtenářům doporučil ty peníze. Když je máte, jste sexy, i když vše ostatní mluví o opaku. Pokud se o ně podělíte s protistranou, máte i šanci koupit si určitou míru tolerance k vaší neobratnosti v ostatních disciplínách. Říkám šanci, ne jistotu. Nerad bych, abyste mě pak brali za slovo.

Pavel Byt sexy
Sdílejte…

Štítky