Úvod / Ona / Bridžit Nováková

Bridžit Nováková

21. 3. 2018 Ona
madla

Smolařka Bridget Jones a její deník. Jedna z filmových sérií, kterou většina z nás zná téměř nazpaměť. No, možná, že jen ta většina, co je jednou za měsíc rozmrzelá a nepříjemná a zahání stres vínem a čokoládou. A dost možná, že si tyhle filmy ta většina pouští právě k podobným dietnímu orgiím a ve chvíli, kdy rozzuřeně trhá fotku své neopětované lásky.

Je to taková moderní pohádka o tom, jak by svět mohl fungovat, kdyby na obloze byla pořád duha a všude běhali jednorožci. Pojďme se ale podívat, jak by Bridget dopadla, kdyby se narodila v současné Velké Británii nebo, nedej bože, v České republice.

Po jednorázovce se šéfem Bridžit propadne mylnému dojmu, že z toho bude něco víc a začne šéfa stalkovat a dělat mu žárlivé scény. Je vyhozena z práce a po mnoha neúspěšných pohovorech skončí jako sekretářka v neznámé TV stanici, kde jí nikdo nedá šanci jako reportérce, protože nevypadá dobře před kamerou. Na oslavě potkává syna rodinných přátel, Marka, který je na první pohled arogantní blb a mamánek. Bridžit se na oslavě opije, udělá ostudu a přesvědčí se, že je Marek arogantním blbem i na druhý pohled. Kamarád se Bridžit zastává a chce se s Markem venku poprat. Ten na něj zavolá policii.

Bridžitina matka, zbožňující Jaromíra Soukupa, odchází od rodiny, aby se stala jeho groupie. Objevuje se pravidelně v publiku v jeho pořadech s plackou Zeman znovu. Bridžitin kamarád, který je gay, dostává AIDS. Otec, silný kuřák, zas rakovinu plic.

Z Bridžit se stává těžká alkoholička, je opět vyhozena z práce. Oficiálně kvůli snižování stavů. Každý čtvrtek stojí ve frontě na víno v akci v Kauflandu a ve volném čase hraje Účtenkovku. Naštvaná kamarádka zkopíruje z jejího počítače deník a dá ho na internet. Bridžit přestane vycházet z bytu. Pořizuje si tři kočky a v posledním záběru vidíme, jak Bridžit sedí se skleničkou vína doma před počítačem a vyplňuje registraci na sociální síť Twitter.

Když to tak po sobě čtu, je možná dobře, že některé filmy nemají nic společného s realitou. Je príma občas aspoň na chvíli věřit na duhu a jednorožce. Na pravdu, lásku a happyend. Ve skutečném životě si pak sice často nabijeme ústa, ale pořád je tu Kaufland a víno v akci.

Sdílejte…

Štítky