Úvod / Leccos / Haháá! Apríl! Ha ha…

Haháá! Apríl! Ha ha…

1. 4. 2018 Leccos
BB april

Každý rok se najde někdo, kdo to zkusí. Každý rok se najde někdo, kdo naletí. Někdo to ignoruje, někdo spoléhá na fakt, že už to všichni ignorují, takže se chopí šance všechny napálit a někdo rovnou řekne, že je to trapný, takže na to nehraje. Máme tu 1. duben. Den, kdy je těžké brát něco vážně a kdy je i těžké dělat humory. Apríl.

Podle mě nikdy na internetu nenajdete tolik ultrazvuků a oznámení o svatbě, jako právě tenhle den. Na ty falešné ultrazvuky prý existuje i aplikace! Moje spolužačka ze školy má tento den narozeniny. Její narození brala půlka rodiny jako vtip. Každý rok jí lidi přáli něco strašně vtipnýho nebo ji informovali, že na ni zapomněli. Pokaždé pak slyšela to slovo na A. No a když prohodila informaci o tom, že má zrovna narozeniny, tak zaslechla jen: „Ha ha. To určitě.” Vlastně to nejhorší, co se vám může dnes stát, je, že něco myslíte vážně. Vždycky se totiž najde někdo, kdo vás vyslechne, ale v duchu bude mít někde v rohu toho malýho skřeta, co si mne ruce a gratuluje si, že vám na to neskočil, protože přece Apríl…

„Tak k večeři dělám svou první svíčkovou!”

„No nekecej. Co to, zlato? My máme výročí?”

„Nemáme.”

„Narozeniny? Máš narozeniny?”

„Nemám.”

„Tak o co jde?”

„O nic. Jen mám dnes volno, tak mě napadlo, že bych uvařila a když už, tak proč ne rovnou svíčkovou. Přijdeš teda brzo z práce?”

„No tak to už to tu málem balim!”

Tak abych to zkrátila. Přišel brzo. Ale brzo ráno. A ne z práce, ale z hospody. Hned po našem telefonátu mu totiž kolega oznámil, že je Apríl a že já si určitě dělám legraci a on bude mít na stole nějakej zob pro ptáky a já se zatim budu téhle představě smát někde u sklenice vína. Milej zlatej teda vyrazil na tah s klukama, já vztekle sežrala asi 8 knedliků a vypila 3 piva z lahve a usnula na sedačce. Vzbudil mě jeho příchod kolem třetí ráno a hlasité zvolání: „Aprííííl!” Co vám budu povídat, klidně bych mu zbytek té omáčky vylila na hlavu, ale hádejte, kdo by pak pral to zašpiněný oblečení, že jo.

Na druhou stranu poslední dobou často koukám do kalendáře a doufám, že už je to ten den! Že tohle musí být vtip. Dělat vtipy, když je Apríl, je sice složitý, ale ono už začíná být složitý dělat vtipy i třeba jen tak, že je neděle nebo leden. Ony se dějou věci, co jsou tak absurdní, že by je ani všech Aprílů král nevymyslel. Ale já nebudu zabíhat do detailů. A politika sem nepatří, že jo. Ehm. To vy si jistě každý teď v hlavě nějakou takovou situaci vybavíte.

No a já jsem si jistá, že až jednou zjistim, že jsem těhotná nebo mě někdo požádá o ruku (nebo třeba budu mít jenom rande nebo trefim na místo srazu bez mapy), tak to bude zrovna 1. dubna. A nikdo mi to neuvěří. A já snim 8 knedlíků, vypiju 3 piva z lahve a usnu na sedačce…

Sdílejte…