Úvod / Leccos / António, je mi vedro!

António, je mi vedro!

4. 5. 2018 Leccos
BB Antonio

Hele ruku na srdce, je asi jen málo žen, co nepovažují muže v uniformě za takový symbol. No řekněme to přímo – za sexy symbol. Voják, pilot, lékař… Pro mě jsou asi na vrcholku toho všeho hasiči.

Nevím přesně proč, ale to hasičské auto je pro mě jako magnet. Což teda neznamená, že bych někde tajně zakládala požáry a pak pozorovala přijíždějící vozy a prožívala euforii. A ty sirky mám v kabelce náhodou. Asi nějaký reklamní nebo tak něco. Každopádně faktem je, že to není jen o uniformě a představě, jak vybíhá takový hasič bez trika z hořícího domu a zachraňuje štěně…

Po té poslední větě druhého odstavce civěla autorka několik minut do zdi a jen v té představě obměňovala rasu štěněte a intenzitu požáru.

Není to tak, že si na sebe chlap vezme uniformu a já upadám do mdlob. Nejvíc sexy je totiž ten fakt, že právě tohle muž opravdu dělá.  Není tolik sexy ta uniforma, ale ta práce. Obdivuji každého, kdo dělá svou práci rád, je pro ni zapálený (haha, to se fakt hodí tohle slovo, co?) a ideálně o ní s nadšením mluví. A myslím, že zrovna povolání hasiče musí člověk dělat s nějakým přesvědčením a pocitem, že tu práci dělá rád. Je náročná psychicky, fyzicky i časově. Nedá se odložit jako meeting jen proto, že vám do toho „něco vlezlo“.

A musím říct, že od doby, co sleduji na twitteru Hasiče Praha (ten účet opravdu doporučuju – nejen že je tam okamžitě veškeré info a na 280 znaků neuvěřitelně podrobné, ale nechybí ani příběhy o zachráněných koťatech, labutích a dětech a pravidelná dávka kvalitního humoru), si té práce vážím ještě o kus víc. Nejen hasičů, kteří vyjíždějí k požárům, ale i lidí na lince, tiskového oddělení a každého, kdo se stane hasičem jen občas – dobrovolně! Člověk vidí víc „pod pokličku“ a já osobně velmi často klopím uši a cítím neskutečnou pokoru, obdiv a vděk, že někdo takový existuje a tu práci dělá poctivě a věřím, že i srdcem.

BB Antonio

No ne že by nebylo fajn, kdyby šlo jen tak zakřičet něco jako „António, je mi vedro!” a najednou by se okolo vyrojilo hejno hasičů, co mě osvěží studenou sprchou nebo že by nebylo bezva, kdyby chlapi chodili na pivo v uniformě pilota a za doktorem se chodilo pro recept na Aperol, který by vám ještě sám umíchal, ale i tak jsou pro mě tahle zaměstnání neskutečně přitažlivá. Tou silou a mocí a často posláním.

Ale díky každému, kdo dělá svou práci rád a dobře. Protože právě to je na tom nejvíc sexy! A i já jsem teď určitě pro někoho sexy, protože ten článek píšu s nadšením a vůbec nevadí, že u toho nemám dokonalý make-up a ještě jsem se dnes nepotkala s hřebenem (ponechte bez poznámky, prostě to tak určitě je). Takže dělejte práci, co vás naplňuje, to je to nejlepší, co můžete udělat pro sebe i okolí.

Ale tenhle článek stejně věnuju hasičům! Je to opravdu aktuální a žhavé téma, protože kdybyste to nevěděli, tak právě dnes je Den hasičů! A jistě není náhodou, že to vychází na další můj oblíbený den (dark side už tuší). Takže: „May The Force Be With You!”

Sdílejte…

Štítky