Úvod / Cestování / Tři chlapi v Chorvatsku | Přípravy

Tři chlapi v Chorvatsku | Přípravy

4. 6. 2018 Cestování
3 chlapi v Chorvatsku

Jako každý rok, i letos vyjíždíme s Jirkou a Robertem na dovolenou do Chorvatska. Sausage party, tak tomu říkáme. První fází je proclení. Tedy série otázek, které nás mají na poslední chvíli přimět k sebereflexi, či nám do té sladké limči alespoň hodit kozí bobek.


„Proč jezdíte pořád tam a ne třeba na Gardu, nebo do Dubaje, nebo třeba na Kubu?“

Nevíme. Je nám to jedno. Víme, jak se tam jede. Je tam moře. Myslíme si, že chorvatsky se klimatizace řekne „klimošten“ a po cestě míjíme apartmány s poetickými názvy jako „teplij bok“ a s těma je spousta švandy. Proto jezdíme do Chorvatska. Dá se na otázku odpovědět tak, aby byly ženy spokojené? Nemyslím.


„Co tam jako budete těch sedm dní dělat?“

Tak různě asi. Nevíme. Nejspíš nic. Honit ženský a nasávat. Faktem je, že se cizích žen bojíme a loni jsme vypili za týden celou polovinu lahve ginu výběrové značky, kterou vzal Robert včetně robota na drcení ledu. Dalších 37 láhví jsme tam dovezli a zase přivezli domů. A mě na zadním sedadle v poloze batolete. K tomu se ještě dostaneme.

3 chlapi v Chorvatsku

„Ty si balíš Xbox?“

Stydím se, co taky jinýho. To auto je velký, pípnu. Klukům je buřt, když nepůjdu k moři, protože hraju. „Víš, že ti to krade duši?“ Koupim si pivo, naleju se v půl jedný odpoledne a u moře mě fakt nikdo neuvidí. A nebo jo. Můžu si tam dělat, co chci, budu zas chlap, jako když naši kdysi odjeli na dovolenou a mě nechali doma.

 

„Budete si vařit, nebo chodit na jídlo?“

Vzhledem k Ikea tašce napěchovaný konzervama, salámama a párkama nemyslím, že by došlo na vaření. Snad teda večer skočíme na rybu, přeci jen už mi není dvacet, je to zdravý a poslední rok jsem trávil půlku dovolený v sedě a nebylo to v lehátku na břehu. Vzpomínáte na to zadní sedadlo?

 

„To máš štěstí, že tě pustím, to každej nemá, co?“

Tak tohle vlastně ani není otázka, byť jde, jak temně tuším, o naprostou pravdu.

 

„Co mi přivezeš?“

Nejspíš naráží na to loňský super triko s nápisem Nutella je můj život. Přišlo mi to jako skvělej nápad. Tedy než jsem ho přivezl domů, pak už ne. Fakt, že bylo o 2 čísla menší, taky ničemu neprospěl.

 

Pamatujete si na výrok z filmu S tebou mě baví svět: „Když už jsme prohráli, nesmíme to na sobě nechat znát?“

A kdo jsem já, abych polemizoval s Marií Poledňákovou?

3 chlapi v Chorvatsku
Sdílejte…

Štítky