Úvod / Cestování / 3 chlapi v Chorvatsku | Na cestě

3 chlapi v Chorvatsku | Na cestě

11. 6. 2018 Cestování
3 chlapi v Chorvatsku

Je něco zajímavého na tom, jak muži jedou na dovolenou? Ale ano, je to skvělé jako kampaň Donalda Trumpa.

Nejdříve vybereme největší auto z party. Není to jen ryze praktická věc, ale i součást naší dočasně probuzené touhy čechrat si peří. Že jezdíte dobrovolně celý rok na oslu? Nevadí, těch 7 dní osedláte mustanga a stane se z vás náčelník Hromová pěst (nebo hůl, dle chuti). Před cestou je doporučeno si zacvičit a trochu povzbudit svalstvo, které vám po zbytek roku slouží hlavně pro odnos 6 tašek nákupu volným stylem do 3. patra.

Tam, kde důstojnost dávno nepřebývá, se teď vyšvihne pevně do sedla. Ta praktická část je ovšem také důležitá. Nikdo nečeká, že budete modeman s pěti různými verzemi opalovacího grému a alespoň jedněmi společensky zavřenými botami. Tedy taška s oblečením bývá často vskutku příruční. Čeká se ale sbírka alkoholu včetně 30 litrů nekrkacího piva, propriet na přípravu koktejlů, sortiment plážových matrací, dron, konzole, vodní dělo a Ikea taška plná trvanlivých potravin. Velké auto potřebujeme.

S navigací si hlavu nelámeme. Jsme muži a víme, že jedem na jih. Když náhodou někdo špatně zahne, je to příležitost navnímat okolní krajinu. Stalo se vám někdy, že se po takové situaci rozproudila debata ústící v hádku, rozchod a několik hodin ticha? Ne, madam.

Čurací pauza je jednou za 600 km. To znamená, že pokud si zajdete před odjezdem na záchod, dorazíte do Primoštěnu o cca 10 minut později. Nehodlám se tady otírat o ženy, jen říkám, že to je zajímavý biologicky – psychologický fakt.

Hudba je povolená jakákoliv. Dokonce i ta, která se nikomu jinému na palubě nelíbí, což je ovšem problém spíše teoretický. Jde tedy o unikátní příležitost slyšet kousky, na které se celý rok nedostalo, protože byly „moc depresivní, staré, pomalé, rychlé, nerytmické, jednoduché, či jejichž zpěvák je promiskuitní hovado opustivší matku svých dětí“.

3 chlapi v Chorvatsku

Vše co po cestě musíme platit, platíme s radostí a vůbec nevíme, kolik to bylo. I tak jsou naše náklady zhruba setinové, než když jezdíme se širší rodinou. Ono taky jedenkrát záchod a kafe, že jo.

Nejezdíme nad povolený limit. Kde není tenze, není rychlost. Pokud nás míjejí auta v rychlosti 200 km/h, mívají většinou na zadních oknech dětské záclonky, nebo jsou plná holohlavých pánů odněkud z Černé Hory.

Vůbec nás nebolí bříška, neboť celou cestu dle potřeby prdíme. Přiznávám, až tak moc jsou naše mravy rozvolněné. Oh là là!

S ubytováním si hlavu příliš nelámeme. Pověsíme se na stránku s názvem, který si zapamatuje i průměrný heterosexuálně frustrovaný běloch, tedy www.ubytovanivchorvatsku.cz a do půlhodiny máme seznam apartmánů, který dokonale vystihuje naše náročné požadavky. Tím myslím oddělené ložnice, protože Robert během spaní dělá hrozivé výtržnosti, a to i na naše poměry. Navíc nechceme dopadnout jako ten rok, kdy jsme se ubytovali „na divoko“, což v praxi znamenalo, že jsme se k moři půl kilometru kutáleli a do apartmánu se pak vraceli oklikou přes horské sedlo.

3 chlapi v Chorvatsku
Sdílejte…

Štítky